Rubriky: Doplňky Firefox

Firefox dostane přehled pomalých doplňků a panelů


V nočních sestaveních Firefoxu byl přidán nástroj zobrazující rychlost nainstalovaných doplňků a také otevřených panelů. Dostupný je na stránce about:performance. Pokud některý doplněk nebo JavaScript na stránce Firefox zpomaluje, bude řádné označen a můžete jej zakázat, odinstalovat resp. v případě panelu obnovit nebo zavřít. V aktuálním stavu tato funkce není připravena do finálního vydání, ale postup můžete sledovat v meta bugu 1185925. Aktuálně jsou zadaná jednotlivé bugy týkající se rychlosti i přesnosti.

PerformanceStats

5 komentářů k článku “Firefox dostane přehled pomalých doplňků a panelů”

 1. Withy14 napsal(a)

  Na tohle se hodí přísloví:

  „Třísku v cizím oku vidíte hned, ale kládu ve svém nikoliv.“

  S každým dalším FF, co vydáte pozoruji vyšší a vyšší nároky browseru. Vzhledem k tomu, že stále navštěvují stejný set stránek a používám stejné doplňky, tak je performance problém na vaši straně nikoliv na straně stránek, tam se sice mění obsah, ale kompletní redisgn se neděje co 2-3 týdny.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Mozilla.cz není autorem Firefoxu, ale stránkami české komunity, tzn. my Firefox nevydáváme, takže na jeho náročnost nemáme žádný vliv. Nové verze vycházejí každých 6 týdnů. Pokud vám nevyhovují, můžete používat ještě verze ESR, které mají další podporu a dostávají pouze bezpečnostní aktualizace.

   I náročnost doplňků se může měnit. Každopádně pokud pozorujete problémy s Firefoxem, napište prosím na naše fórum.

   Ještě k redesignu, poslední (Australis) byl ve Firefoxu 29 v dubnu 2014, a předtím ve Firefoxu 4. Pokud se vám Australis nelíbí, i to se dá řešit použitím Classic Theme Restorer.

 2. Calvin napsal(a)

  Tohle nevypadá špatné, protože to je přehledné narozdíl od toho about:health (byl tam tam ten stromový výpis jak se skládá stránka ze skriptů a co to žere) no nevzpomenu si zrovna na název.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Možná myslíte about:memory?

 3. Calvin napsal(a)

  Jo to myslím 🙂