Rubriky: Firefox Mobily

Firefox Focus pro Android dosáhl milionu stažení a dostane vylepšení


Firefox Focus, v německé verzi Firefox Klar, je velmi jednoduchý prohlížeč zaměřený na anonymní prohlížení. Jeho součástí je blokování sledujících prvků a reklam a při ukončení automaticky smaže všechna uložená data stránek, historii prohlížení a cookies. Od svého uveřejnění dosáhl na Google Play celého milionu stažení, a to je za pouhý měsíc skvělé číslo. Uživatelské recenze jsou většinou velmi pozitivní a chválí funkce pro soukromé prohlížení, ale i rychlost a velikost aplikace. Na Google Play má aplikace přes 9 tisíc hodnocení s výsledkem 4,5 hvězdičky.

Mozilla nyní nahrála na Google Play první aktualizaci. Ta přináší několik vylepšení – umožní přehrávání videa na celou obrazovku, stahovat soubory všech formátů a notifikace přidává kromě možnosti smazat historii také zkratku pro otevření aplikace. Stahujte na Google Play, nebo verzi pro iOS na App Store.

2 komentářů k článku “Firefox Focus pro Android dosáhl milionu stažení a dostane vylepšení”

  1. David Jakubec napsal(a)

    Protože si píšu vlastní filtry tzn. neblokuju skripty ale jen obrázky pro impresi a media reklamního charakteru a kampaňové linky od reklamních agentur z důvodu, že české a tzv. easy filtry blokují vše, že nakonec rozbijí stránku a pak jsem nucen vypnout celý program, takže takové blokování je pro mě nepoužitelné, proto by mě zajímalo jak ty funkce rozpoznají co blokovat. Ono blokovat celé domény je problematické protože v těle stránky bývají anti adblock skripty a pak stránku nezobrazí tak jak by mohla být zobrazena.

    1. Michal Stanke napsal(a)

      Blokování ve Focusu funguje, co vím, stejně, jako u ochrany proti sledování v běžném Firefoxu, kde se používají seznamy disconnect.me.