Rubriky: Firefox

Firefox navýší počet procesů, do cílové rovinky se blíží WebRender

S počtem procesů pro obsah se potenciálně zvyšuje plynulost Firefoxu, ale i jeho nároky na paměť. Plynulost vykreslování a posouvání webových stránek ale může zvednout i vykreslování na grafické kartě.

Přínos projektu Electrolysis, který přinesl do Gecka (jádro Firefoxu) podporu většího počtu procesů zdaleka neskončil. Mozilla v nočních verzích zjišťuje dopad možného zdvojnásobení počtu procesů pro práci s obsahem webových stránek. Výchozí počet jsou nyní čtyři, v nočních verzích se jich používá až osm. Větší počet umožňuje lepší rozdělení práce mezi procesy, každý další ale ukrojí trochu paměti RAM z vašeho počítače. Dobrou zprávou je, že na snižování spotřeby paměti se pracuje ve spojitosti se Site Isolation – ochranou před útoky typu Meltdown apod.

Několik jsem tu ve zprávičkách zmínil také WebRender. S ním Firefox k vykreslování webové stránky dokáže použít grafické čip, který je přímo na to stavěný, ale při prohlížení webu se většinou fláká. Na řadě je zapnutí WebRenderu v betaverzích a pak už se začne pracovat na finálních verzích.