Rubriky: Firefox

Firefox obdrží nové rozhraní pro vyhledávání

V blogu Mozilla UX se objevily ukázky připravované úpravy pole pro vyhledávání ve Firefoxu. Jejich cílem je zviditelnění možnosti volby jiných vyhledávačů a usnadnění jednorázového vyhledávání pomocí jiného. Na následující animaci (klepněte na obrázek) si tak můžete všimnout, že v poli pro vyhledávání přibyla možnost vyhledání pomocí jiného vyhledávače při zachování výchozího.

Upravené vyhledávání ve Firefoxu

Druhou novinkou je přesunutí správy vyhledávačů do dialogu Možnosti. Několik uživatelů si již všimlo, že podle následujícího obrázku nyní není možné nastavit k vyhledávačům klíčová slova. To je však podle vyjádření pouze dočasný stav.

Nastavení vyhledávání ve Firefoxu

Třetí a poslední novinkou pak je viditelná možnost snadno přidat vyhledávač pro stránku, na které zrovna jste. Tato možnost nebyla blíže specifikována, takže není jasné, zda se jedná o zviditelnění funkce, která ve Firefoxu již je, ale vyžaduje spolupráci ze strany webové stránky (odkaz na vyhledávač v hlavičce) nebo bude to celé bude fungovat jinak.

Přidání vyhledávače ve Firefoxu

2 komentářů k článku “Firefox obdrží nové rozhraní pro vyhledávání”

  1. Peter napsal(a)

    Ta tretia „novinka“ je zrejme moznost navstivit stranku, kde je vyhladavacie policko a ponuknut ulozenie hladacieho retazca medzi vyhladavace.

  2. JasnySokol napsal(a)

    Je fakt, že od doby co Firefox vyhledává stejným vyhledávačem z pole pro vyhledávání, z adresního řádku i ze startovní stránky, bude to příjemná změna. Troufnu si tvrdit, že málokdo bude vyhledávat ze startovní stránky, když předtím musí kliknout do pole pro vyhledávání, aby změnil vyhledávací modul a nato se mu tam přesune i kurzor.