Rubriky: Mobily

Firefox pro Android snižuje hardwarové nároky

Vývoj Firefoxu pro Android jde slušným tempem kupředu a s každou verzí se objevují zajímavé novinky. Mimo novinek se však vývojáři zaměřují i na hardwarové nároky. Když loni přišla přepracovaná verze Firefoxu pro Android, fungovala pouze na novějších telefonech. Od té doby se situace postupně zlepšuje a tak například s Firefoxem 17 přišla podpora vybraných telefonů s ARMv6. Jako minimální nároky Firefoxu pro Android je uváděn telefon s procesorem s minimální frekvencí 800 MHz a 512 MB RAM.

Firefox pro Android

Tyto nároky půjdou nyní postupně dolů. Již delší dobu existuje cíl, aby Firefox běžel i na telefonech s 256 MB RAM. Tam ale dosud nejsme. S přicházejícím Firefoxem 19 Beta se však snižují nároky na procesor na hranici 600 MHz. Díky tomu se Firefox zpřístupní pro skoro 60 dalších telefonů. Vývojová verze Firefoxu 20 pak snižuje minimální nároky Firefoxu na 368 MB RAM. Celkem slušný pokrok.

Jeden komentář k článku “Firefox pro Android snižuje hardwarové nároky”

  1. Charla napsal(a)

    Tohle je sice prima a rozhodně to Mozillu šlechtí a považuji to za vstřícný krok k uživatelům, tedy plusové body pro Mozillu. Ale od verze „nového“ Firefoxu pro Android (nevím přesně jak se vlastně označovala), sice začal Firefox startovat téměř hned, reakce měl také svižné, ale jednu věc Mozilla dost pokazila. „starý“ Firefox se dal přesunout na kartu, kkde byla aplikace a kam se ukládala i data. Naproti tomu „nový“ firefox se dá přesunout na kartu, ale data ukládá vždy do interní paměti telefonu = nepoužitelný. Mám sice dobrý procesor a dostatek ram, ale bohužel můj telefon je ze staré generace, takže má jen necelých 300 MB interní paměti. čekal jsem několik verzí a stále se data ukládala do ní a nikoliv na kartu. Takže jsem ho pak co by nepoužitelný bohužel odinstaloval. Pokud toto Mozilla nezmění, tak je hezké že mi poběží na 386ce, ale pro mě to bude nepoužitelný prohlížeč, neboť nebude dávat data na kartu.