Rubriky: Firefox

Firefox Sync brzy i pro iPhone

Není to tak dávno, co se Mozilla Weave přejmenoval na Firefox Sync. Tento nástroj na synchronizaci uživatelských dat mezi více instalacemi Firefoxu je dostupný i pro mobilní variantu Firefoxu, případně pro kohokoliv dalšího, kdo využije volně dostupné API. Mozilla nyní navíc oznámila nového klienta pro iPhone, který ponese označení Firefox Home.

Ten by měl být v rámci AppStore dostupný příští měsíc a zpřístupní na iPhone data, která jsou v rámci Firefox Sync dostupná. Na iPhone tak budete mít dostupné své záložky, historii či hesla z Firefoxu. Nová aplikace neznamená, že bude pro iPhone dostupná speciální verze Firefoxu. Ten, jak již bylo dříve oznámeno, nemůže být pro iPhone dostupný z důvodu licenčních omezení ze strany Apple.

3 komentářů k článku “Firefox Sync brzy i pro iPhone”

 1. DiGi napsal(a)

  Přivítal bych podobnou aplikaci i pro Androida. Fennec má zatím k použitelnosti ještě hodně daleko, ale mít v zabudovaném webkit prohlížeči syncnutá hesla by bylo super.

 2. Charla napsal(a)

  škoda, že Fx nebude i pro telefony bez OS, však by jistě nebyl až takový problém udělat java verzi. Je to sice práce navíc, ale myslím, že by se tím okruh uživatelů hodně rozšířil. Osobně bych raději používal FX než Operu mini.

 3. v6ak napsal(a)

  [2] No nevím, Canvas je dost nízkoúrovňový. Vpodstatě by to znamenalo udělat vykreslování pixel po pixelu. Psaní by vyžadovalo kompromisy známé z Opery Mini.
  Dále, byl-li by prohlížeč celý na straně klienta, je tu otázka paměťové náročnosti. Přesunula-li by se část na server jako u Opery Mini, je otázka, kdo by jej provozoval a zda by to neznamenalo větší překopání.