Rubriky: Firefox

Firefox umí nově předvyplňovat vhodnou adresu webu

Do vývojové verze Firefoxu se opět dostalo automatické našeptávání vhodné adresy přímo do adresního řádku (na základě již napsaného řetězce). Někteří z vás si patrně vzpomenou, že tato funkce se ve vývojové verzi před časem již jednou objevila, ale nakonec byla opět odstraněna, protože v některých situacích nefungovala korektně.

Automatické doplňování adresy ve Firefoxu

Nyní je tedy patrně definitivně zpět. Někteří z vás mohou namítnout, že uvedené doplňování lze již dnes docílit pomocí přepnutí předvolby browser.urlbar.autoFill na hodnotu true na konfigurační stránce about:config. Pravdu budete mít pouze částečnou, protože mimo přepnutí této předvolby došlo též k úpravě algoritmu, který určuje, jaká adresa bude nabídnuta jako vhodná. Funkci lze pomocí dříve zmíněné předvolby vypnout.

2 komentářů k článku “Firefox umí nově předvyplňovat vhodnou adresu webu”

  1. JanP napsal(a)

    Nevíte někdo, jestli se to chová podobně jako doplněk „Mozilla Labs: Prospector – Speak Words“ ? (např. jestli to je schopno takto vyhledávat a vyplňovat i název stránky, ne jen adresu)

  2. Charla napsal(a)

    Přijde mi že to co ukazuje obrázek, dělá Fx už nyní. když do adresního řádku napíšu „Av an ma“ tak mi to první doporučí Avast on Android market, protože to zadaná písmena obsahuje. stejně tak mám-li stránku např. blabla.net a z její struktury je v histori vše možné, co se mi nabízí po zdání blabla, tak pokud zadám „blabla se“ tak už se mi nabídne jen blabla.net/search
    Takže jak konkrétně se projeví chystaná novinka?