Rubriky: Mozilla

HTML editor BlueGriffon ve finální verzi 1.0

WYSIWYG editor webových stránek BlueGriffon vyšel ve verzi 1.0. Jedná se o nástupce kdysi populárního editoru Nvu, na který později navázal projekt KompoZer, když byl původní projekt ukončen. Nikoho patrně nepřekvapí, že autorem editoru BlueGriffon je Daniel Glazman, který je autorem prakticky všech HTML editorů postavených na Mozille za posledních 10 let.

BlueGriffon nevznikl ve volném čase a není ani zastřešen žádnou organizací. Jedná se o projekt, za kterým stojí investor. Přesto je editor v základu zdarma a placené jsou „pouze“ doplňky. Těch je prozatím pár, ale autor slibuje, že budou brzy dostupné i další. Editor je o poznání dál než kdysi populární Nvu, zamrzí jen, že v základu není dostupná funkce na správu projetků (webů). Ta je dostupná pouze jako placený doplněk. Na druhou stranu zaujme podpora novinek z HTML5.

Jak jsem již zmínil, editor je v základu k dispozici zdarma a je dostupný i s českou lokalizací. Na tu se můžete přepnout v dialogu nastavení aplikace. K dispozici jsou verze pro Windows, Linux a Mac OS X. Uvidíme, nakolik se editor ujme.

Hlavní okno BlueGriffonu