Rubriky: Firefox

Mobilní Firefox a Thunderbird s krátkými vývojovými cykly

Počínaje Firefoxem 5 budou mít jednotlivé verze Firefoxu krátký vývojový cyklus. Většinu z vás patrně nepřekvapí, že stejné vývojové cykly bude mít i mobilní verze Firefoxu, která je často označována jako Fennec. Firefox 5 pro mobily tak vyjde přibližně ve stejný čas jako verze pro desktop. Ke zkráceným vývojovým cyklům se též odhodlali vývojáři Thunderbirdu. Je to od nich vcelku pochopitelný krok, protože využívají stejný základ jako Firefox. Thunderbird 3.3 by tak měl vyjít krátce po vydání Firefoxu 5.

3 komentářů k článku “Mobilní Firefox a Thunderbird s krátkými vývojovými cykly”

  1. Charla napsal(a)

    Hurá. O TB 3.3 se tu už dlouho mluvilo, proběhlo pár zpráviček okolo tuším 1 a 2 alfa verze, ale pak ticho po pěšině. v Mozila Releases kalendáři taky žádná zmínka o beta verzi nebo další alfa verzi. Už jsem si začínal říkat, že to Mozilla opět vzdala a vytasí se tak s verzí 4, za rok. Tak jsem zvědav, doufám, že nový Tb přinese také něco jiného než jen kosmetické úpravy, ale třeba přidá i něco na výkonu a na funkčnosti – tím nemyslím, že by něco vyloženě nefungovalo, ale spíše jsou věci, které chybí.

  2. Ravensun napsal(a)

    No tak snad to vypadá, že ten port Firefoxu pro Maemo se dočká lepší verze, která bude doufám rychlejší jak při startu tak při generování stránek a s niší spotřebou prostředků.

  3. Ragimiri napsal(a)

    Taky doufám v nějaké novinky. Např. funkce přesměrování pošty, kterou nyní řeším doplňkem, by mě potěšila přímo v Thunderbirdu. 🙂