Rubriky: Firefox

Jak nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč ve Windows 10


Firefox je prohlížeč připravený i pro Windows 10. Příští týden ve verzi 40 přinese i drobné úpravy pro tento nový systém od Microsoftu. Microsoft nabízí desítky i jako bezplatnou aktualizaci pro stávající uživatele, bohužel ale po aktualizaci Windows smažou nastavení výchozího prohlížeče a místo něj je nastaven Microsoft Edge. Pokud chcete opět nastavit jako výchozí Firefox, postupujte podle kroků níže.

 1. Když poprvé spustíte Firefox, zobrazí se následující dialogové okno s dotazem, zda chcete Firefox nastavit jako výchozí. Klepněte tedy na tlačítko Použít Firefox jako můj výchozí prohlížeč.
  Win10 - dialog Výchozí prohlížeč
 2. Nyní se otevře okno Nastavení Windows. V něm sjeďte dolů a klepněte na ikonu pod nadpisem „Webový prohlížeč“. Půjde zřejmě o ikonu Microsoft Edge.
  Win10 - Nastavení
 3. V posledním kroku se otevře nabídka se seznamem nainstalovaných prohlížečů. Klepněte tedy na řádek „Firefox“.
  Win10 - Nastavení - Webový prohlížeč
 4. Výborně, nyní máte Firefox nastaven jako výchozí prohlížeč. S postupem vám může pomoci i toto video a nebo článek nápovědy.
  Win10 - Nastavení - Webový prohlížeč - Firefox

4 komentářů k článku “Jak nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč ve Windows 10”

 1. honza napsal(a)

  Offtopic!
  Poprvé vidím okna W10 a nemǔžu se ubránit srovnání vzhledu oken která vypadají jak kopie KDE (breeze).

 2. Charla napsal(a)

  Jen off topic: Dopis Mozilly k Microsoftu bych jako Microsoft smetl ze stolu: Upgradoval jsem a nastavení výchozího prohlížeče mi zůstalo! Ono by totiž pomohlo, kdyby lidé četli. Po upgradu je zobrazena volba buďto použít expresní nastavení, nebo si zvolit vlastní. V rámci téhož jsem odškrtl, že nechci nastavit Edge jako výchozí prohlížeč a tím mi zůstal fireFox. Když to ale lidé neudělají a nechají si počítač nastavit expresně, nebo si nepřečtou co zaškrtávají, to je pak těžké. Holt ti co věci dělají stlyem „další, další, ok“ budou vždy mít na co remcat.

 3. FiftyCent napsal(a)

  Microssoft je zrůdný ! vykrádá „údajně“ Linux a ještě lamám expresně nastaví Edge. (i já dal expresní nastavení).

 4. Jan Nárovec napsal(a)

  Charla má pravdu, i já jesm si ponechal původní nastavení.Prostě jsem stlačil na tlačítko ponechat si možnost vlastní volby výchozích souborů. jenom mi vadilo,že jsem potřeboval všechny ovladače nové a na to mne nikdo neupozornil. Řekli mi to až natechnické podpoře, když jsem se koukal 24 hodin na grafiku
  „pracujeme na tom“ a nic se nedělo. Po stažení ovladčů jsem byl a dvě hodiny hotov i s nastavením.