Rubriky: Mobily

Jak si objednat telefony s Firefox OS z ČR

V posledních několika dnech k nám dorazilo pár dotazů na dostupnost oficiálních vývojářských telefonů s Firefox OS v České republice. Prodej těchto telefonů probíhá „pouze“ online, ale potěšující je informace, že si telefony lze zakoupit bez nutnosti mít kartu s povolenými platbami na Internetu. Při objednávce v e-shopu je možnost zvolit volbu platby při převzetí („dobírka“).

Objednávky jsou zasílány skrze balíkovou službu UPS a vy tak zaplatíte až při převzetí zásilky. Objednávku to o něco podraží, ale pro mnohé z vás může tato forma představovat dostupnou variantu. Pro představu, model Peak vyšel takto na 5844 Kč (závisí samozřejmě na momentálním kurzu). Platba na místě je v českých korunách. E-shop sídlí ve Španělsku, takže odpadá platba cla či DPH na celnici (zásilka v rámci EU).

Vývojářské telefony s Firfox OS

5 komentářů k článku “Jak si objednat telefony s Firefox OS z ČR”

 1. Pavel ‚TIGER‘ Růžička napsal(a)

  Z tohoto příspěvku usuzuji, že už někdo tento telefon obdržel, co ho nějak přestavit?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  V přípravě je článek.

 3. Tom napsal(a)

  A teď nám ještě poraďte jak to udělat když tam pořád visí „out of stock“ …

 4. Roman Vanicek napsal(a)

  Ve zprávičce je trochu zavádějící formulace, že „odpadá platba cla či DPH na celnici“. Takto vzato je to pravda (na celnici není nutné nic řešit), ale DPH jako taková se při obchodování v EU uplatňuje, zboží by mělo být fakturováno se španělskou DPH.

  Do obchodu jsem se nedostal, ale tipuji: 149EUR = cca 3900CZK + doprava (odhad 500CZK) + DPH 18% 700CZK = 5100 CZK + dobírka. Částky jsou odhadem, ale dostáváme se blízko k výsledné ceně.

 5. Luděk Janča napsal(a)

  Pokud se něco nakupuje mimo ČR v rámci EU, tak se nakupuje bez DPH a DPH se platí v ČR