Rubriky: Firefox

Jak snadno zálohovat hesla Firefoxu

V našem pravidelném představování zajímavých doplňků se tentokrát zaměříme na Firefox. Jeden z frekventovaných dotazů k Firefoxu se točí okolo možnosti snadné zálohy a přenosu uložených hesel. Existuje ruční způsob, který spočívá v překopírování dvou souborů u uživatelského profilu Firefoxu. Méně uživatelů již ví, že existuje ještě snazší způsob. K jednoduchému zazálohování hesel můžete použít rozšíření Password Exporter, které umí hesla nejen vyexportovat, ale kdykoliv i naimportovat zpět. Existují přitom i verze pro Thunderbird a SeaMonkey. Chcete snadno synchronizovat hesla mezi více instalacemi Firefoxu? Pak je ještě lepší použít rozšíření Mozilla Weave Sync.

Poznámka na závěr. Pokud chcete sledovat zajímavé doplňky, o kterých pravidelně píšeme, odebírejte sbírky na serveru Mozilla Add-ons, které jsme pro tento účel založili. Jedná se o sbírky: Zajímavé doplňky pro Firefox a Zajímavé doplňky pro Thunderbird.

6 komentářů k článku “Jak snadno zálohovat hesla Firefoxu”

 1. Cody napsal(a)

  Osobně raději používám rozšíření Xmarks (https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2410), které umí synchronizovat i záložky a umožňuje několik různých profilů. Mozilla Weave mě v době kdy jsem ji zkoušel nefungovala, takže jsem na ni zanevřel.

 2. Martin Sadový napsal(a)

  Znáte Xmarks? https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2410 , ostatatně ho používám a nemám sním problém 😉

 3. Stanislav Marek napsal(a)

  Já používal Xmarks asi rok a docela často se mi stávalo, že si nepamatoval heslo, takže pokaždé otravoval s přihlašovacím dialogem. S tímhle problémem hnulo až vymazání profilu.
  Teď jsem přešel na Mozilla Weave a musím říct, že funguje nádherně (Dříve jsem zkoušel jedny z prvních verzí a měl jsem, tak jako Cody, problémy s funkčností a byl problém se vůbec přihlásit). Synchronizuje si i některá nastavení prohlížeče, hesla, záložky, historii, otevřené taby.. Navíc se synchronizace spouští opravdu pouze když s prohlížečem nedělám nic náročného, takže mě to nijak nezpomaluje. Prostě pohádka 🙂
  Mnou pozorované rozdíly:
  1. Xmarks má webové rozhraní, Mozilla Weave ho připravuje.
  2. Xmarks se zapne při vypnutí prohlížeče (to jde možná nastavit), takže máte jistotu, že je vše aktuální synchronizováno, ale může to někdy působit rušivě. U Mozilla Weave nejspíš takového chování nedosáhneme, synchronizuje automaticky, když není prohlížeč vytížen, jde synchronizovat na požádání.

 4. Borek napsal(a)

  Na synchronizaci hesel používám LastPass a můžu jen doporučit.

 5. Radek napsal(a)

  Existuje ruční způsob, který spočívá v překopírování dvou souborů u uživatelského profilu Firefoxu. ….. kterých 2 souborů?

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  [5] signons.sqlite a key3.db