Jak v Thunderbirdu posílat zprávy na pozadí

Možná to víte, možná ne, ale Thunderbird umožňuje posílat zprávy na pozadí. Jinak řečeno, pokud posíláte zprávu s větší přílohou, nemusíte sledovat okno s průběhem odesílání, ale okno se jednoduše ihned zavře a zpráva se odešle na pozadí. Pro tuto funkčnost postačí, když si na konfigurační stránce about:config přepnete předvolbu mailnews.sendInBackground na hodnotu true.

Možná se nyní ptáte, proč tato užitečná funkce není ve výchozím nastavení aktivní, a proč je takto skryta. Důvod to samozřejmě má. Jednoduše není úplně doladěna. Tak například pokud dojde k chybě při odesílání zprávy, nepokusí se ji Thunderbird odeslat znovu do té doby, dokud nepošlete další e-mail či nezvolíte ruční odeslání nad složkou Pošta k odeslání. Případně nebudete u ukončení Thunderbirdu upozornění, že se zrovna nějaká zpráva posílá.

Zda si tedy funkci aktivujete, je čistě na vás. Osobně jsem si ji aktivoval a po několik týdnů ji bez problémů používám. Funkce je dostupná od Thunderbirdu 3 výše.

Jeden komentář k článku “Jak v Thunderbirdu posílat zprávy na pozadí”

  1. chroust napsal(a)

    Posilani na pozadi jsem aktivoval ihned, jak jsem presel z Outlooka 2007. Bude to uz pres pul roku a nezaznamenal jsem zadny problem. Takze kdo chce, s cistym svedomim klidne aktivujte.