Rubriky: Firefox

Je tu Firefox Mobile 1.0 RC1 pro Maemo

Mozilla na závěr roku 2009 uvolnila Firefox Mobile 1.0 RC1 pro platformu Maemo. Jedná se o prvního kandidáta na finální verzi 1.0. Pokud se neobjeví závažné chyby, bude později prohlášen za finální. Firefox Mobile 1.0 je založen na stejném základu jako připravovaný Firefox 3.6, který bude dostupný v průběhu ledna.

Mezi novinky první RC verze patří vylepšené vykreslování textu, zlepšená podpora pro vývojáře doplňků a řada dalších vylepšení napříč aplikací. Pokud používáte betaverzi Firefoxu Mobile, bude vám v rámci automatických aktualizací nabídnuta nová verze. Ostatní si ji mohou volně stáhnout a to včetně české verze. Celkem je Firefox Mobile dostupný ve 40 jazycích a brzy by měl být dostupný i nový web, který bude taktéž v češtině.

Co se týče podpory dalších platforem, tak mimo Maema je ve vývoji Firefox Mobile i pro Windows Mobile, Android a Symbian. Firefox Mobile pro iPhone nebude dostupný z důvodu licenčních omezení ze strany Apple.

2 komentářů k článku “Je tu Firefox Mobile 1.0 RC1 pro Maemo”

  1. Jiří napsal(a)

    Prozatím stále pomalé načtení stránek oproti integrovaném prohlížeči. Na stránce je možné se netrhaně pohybovat až po úplném načtení web-page.

    Ale přesto je tam vidět pár zajímavých nápadů (postranní schovávací lišty, apod.)

  2. Petr Stehlík napsal(a)

    No mi to ani nenačetlo Google Docs – vyhlásilo to prostě interní chybu. Snad tohle nevydají jako final.