Rubriky: Thunderbird

Kdy vyjde Lightning pro Thunderbird 3

Jedním z nejpopulárnějších rozšíření pro Thunderbird je bezesporu Lightning, který Thunderbird obohacuje o funkce na organizaci úkolů a času. Jak také řada z vás zaregistrovala, poslední vydaná verze Lightningu není kompatibilní s včera vydaným Thunderbirdem 3. Jak před pár dny informoval vývojář Lightningu v blogu, aktuálně připravuje vydání první betaverze verze 1.0. Kandidát na vydání by měl být dostupný v průběhu tohoto či následujícího týdne. Pokud se nevyskytnou problémy, měla by první betaverze vyjít v následujících dvou až třech týdnech.

Pokud chcete Lightning používat v Thunderbirdu 3 již nyní, můžete vyzkoušet vývojovou verzi a to včetně konektoru na Google Calendar. Připomínáme ale, že se jedná o vývojovou verzi, kde nemusí vše fungovat bez problémů, a proto si nejprve svá data zazálohujte.

10 komentářů k článku “Kdy vyjde Lightning pro Thunderbird 3”

 1. stepand76 napsal(a)

  Vývojovou verzi používám a zatím bez problémů. Co mě však trápí je to, že Provider for Google Calendar stále nepodporuje úkoly. Hlavní vývojář prý potřebuje nějakou motivaci. Někde se dalo hlasovat pro tuto funkci, ale teď to nemohu najít…

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Hlasování je k ničemu. Hlavní vývojář na to hlavně nemá čas.

 3. stepand76 napsal(a)

  [2] 🙁

 4. Jirka napsal(a)

  Kdy se vlastne stanovilo, ze kalendar nebude integralni soucasti TB 3?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  [4] V průběhu vývoje Thunderbirdu 3 a došlo k tomu z časových důvodů. Lightning není na integraci ještě připraven.

 6. Ragimiri napsal(a)

  Což je IMHO dobře, já chci poštovní program, ne Outlook. 🙂

 7. marecekk86 napsal(a)

  No myslím si, že viacerí tu chceme práve niečo lepšie ako je outlook 😉

 8. Jirka napsal(a)

  [5] Vyvoj sleduji, takze duvody jsou mi zname. Jen mi nejak uteklo obdobi, kdy se tak rozhodlo. Pokud vim, jeste loni touhle dobou se s integraci pocitalo nebo se mylim?

 9. Pavel Cvrček napsal(a)

  [8] Ano, loni touhle dobou to bylo v plánu. O vyřazení bylo rozhodnuto letos v únoru. Viz http://jasnapaka.bloguje.cz/767730-ligthning-nebude-soucasti-thunderbirdu-3-oficialne.php

 10. Jirka napsal(a)

  [9] Super, diky, tohle jsem chtel vedet 🙂 Ted uz jen aby vysel, i kdyz posledni snapshoty, byt v anglictine, funguji dobre.