Rubriky: Firefox

Kolik uživatelů Firefoxu používá doplňky? 85 %!

V blogu serveru Mozilla Add-ons se objevila statistika využívání doplňků ve Firefoxu. Tentokrát se statistika týká Firefoxu 4, který s sebou přinesl nového Správce doplňků. A možná i díky němu nyní používá (nyní už spíš používalo) alespoň jeden doplněk 85 % uživatelů Firefoxu 4. V průměru to vychází 5 doplňků na uživatele (resp. instalaci).

Průměrný počet doplňků na instalaci Firefoxu

Do statistik nejsou zahrnuty lehké motivy vzhledu Personas a doplňky, které jsou do Firefoxu „násilně“ instalovány bez vědomí uživatele aplikacemi třetích stran.

2 komentářů k článku “Kolik uživatelů Firefoxu používá doplňky? 85 %!”

  1. Pilda napsal(a)

    Docela mě ty výsledky překvapily. Čekal jsem tak 10 %. Až k neuvěření…

  2. Charla napsal(a)

    Mě to nepřijde překvapující. FX bez doplňků je nepoužitelný. Ono je to pravda dáno také nějakými návyky práce, ale třeba uživatelé NTB nemají většinou prostřední tlačítko, takže se jim hodí otevírat panel tažením odkazu – jeden doplněk. Slovníky, doplněk na schopnost zoomování obrázků, TabMix+…. bez těhle věcí si život nedokážu představit. Ostatně když vždy při aktualizaci přestanou fungovat tak jsem dost nešťastný a přijdu si jako na neohrabaném IE. Kdyby liška neměla doplňky, díky nimž si z narozeného liščete, které nic neumí může každý vychovat právě tu svou lištičku, mě celou tu dobu drží u FX. Chroe je třeba rychlejší, ale bohužel nemá některé doplňky a tudíž je pro mě neochočitelný.