Rubriky: Firefox

Kompletní odstranění podpory TLS 1.0 a 1.1

Prosincová verze Firefoxu 71 vypnula podporu TLS 1.0 a 1.1 ve výchozím nastavení s tím, že v případě potřeby se na její povolení zeptal. Březnový Firefox 74 už podporu obou překonaných standardů odstraní úplně.

Pokud jste dosud hlášku o nepodporovaném nebo zastaralém SSL nebo TLS protokolu neviděli, můžete být v klidu. Prakticky všechny weby (mozilla.cz nevyjímaje) mají už dávno TLS 1.0 i 1.1 z bezpečnostních důvodů vypnuté. Pokud jste ale někde na tento problém narazili, informujte správce daného serveru, aby co nejdříve jeho konfiguraci aktualizoval.

Aktualizace 22. března 2020: Kvůli časté nepodpoře novějších verzí TLS na vládních webech s informacemi o onemocnění COVID-19 a také odložení vydávání nových verzí Google Chrome, které měly TLS 1.0 a 1.1 vypnout také, Mozilla ve stabilní a betaverzi Firefoxu starší TLS opět ve výchozím stavu povolila. Zdroj ghacks.net.

Jeden komentář k článku “Kompletní odstranění podpory TLS 1.0 a 1.1”

  1. Postsignum napsal(a)

    postsignum.cz tedy certifikační autorita používá stále TLS1.0. Je to velice dobrá vizitka. Viz https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze?d=postsignum.cz