Rubriky: Mozilla

MDN WebDocs po velkém propouštění

Loňským propouštěním byl citelně zasažen i projekt MDN WebDocs (server developer.mozilla.org) dokumentující webové standardy včetně jejich podpory v jednotlivých prohlížečích. Zredukován byl víceméně na jediného zaměstnance a bylo oznámeno, že v rámci zjednodušení údržby platformy i obsahu přejde z vlastního systému na GitHub.

Původní systém nazývaný Kuma je docela velká a komplexní aplikace napsaná v Pythonu s použitím frameworku Django a SQL databáze. Na jeho vývoji se podílelo mnoho vývojářů a jeho údržba by byla s tak omezenými zdroji velmi náročná.

V prosinci tak Kumu nahradil nový systém s názvem Yari, který hojně využívá git a GitHub. Obsah už není spravován žádným CMS, ale ve vlastním repositáři ve formátu HTML (postupně bude nahrazován Markdownem). Pod každým článkem je taky odkaz na daný soubor v repozitáři (kde můžete navrhnout změnu formou pull requestu). Samotný kód Yari je pak v druhém repozitáři.

Pokud MDN WebDocs používáte, budeme moc rádi, když si repozitáře nového systému projdete a nahlásíte případné chyby nebo návrhy na vylepšení tohoto projektu kritického pro kompatibilitu webu.

(Zdroj: hacks.mozilla.org)