Rubriky: Mozilla

Náš web získal záštitu spolku OpenAlt

Úvodem bych se chtěl za celý tým Mozilla.cz omluvit, že jsme během a po prázdninách nepřinášeli příliš pravidelné zprávy ze světa Mozilly. Velmi nás to mrzí, a s příchodem nového roku se to pokusíme zase napravit.

Velkou část našeho volného času v roce 2020 jsme věnovali pomoci s přípravami konference OpenAlt, která si kvůli epidemii odbyla svůj první online ročník. Během prosince se snažím zase vrátit k dobrovolnickým aktivitám okolo Mozilly, a to teď hlavně okolo překladů, abychom všichni mohli mít Firefox stále pěkně v češtině.

Díky naší spolupráci s OpenAltem a také mého většího zapojení do chodu spolku jsme se domluvili, že tento web přejde do správy právě spolku OpenAlt. Ten se sice nebude přímo podílet na obsahu webu, ale bude nám zajišťovat jeho samotný provoz – tedy hosting na svém serveru a velkou část infrastruktury a nástrojů okolo.

Věřím, že se nám s pomocí spolku podaří brzy dohnat, co jsme během letoška trochu zameškali, a to jak v dokončení překladů, tak se navrátit k dřívější četnosti publikovaných informací o chystaných novinách ve Firefoxu, Thunderbirdu a dalších projektech Mozilly.

Přejeme vám klidný a úspěšný rok 2021!