Rubriky: Firefox

Mobilní Firefox může „zabít“ obchody s aplikacemi pro mobily

Magazín PC Pro přinesl článek o připravovaném Firefoxu pro mobilní zařízení. V něm se mimo jiné vyjadřoval Jay Sullivan z Mozilla Corporation k vývoji pro mobilní zařízení, který je z jeho pohledu komplikovaný. Nutí tvůrce vyvíjet separátní aplikace pro iPhone, Windows Mobile, Android a další. Přitom je tu jedna spojující platforma a tou jsou webové technologie, které umožňují vytvářet aplikace pro všechny platformy. Jay Sullivan věří, že Firefox pro mobilní zařízení dopomůže k tomu, že dnes populární obchody s aplikacemi pro mobilní zařízení pomalu zaniknou.

3 komentářů k článku “Mobilní Firefox může „zabít“ obchody s aplikacemi pro mobily”

 1. Panther napsal(a)

  To by ještě musel být ten mobilní „internet“ levnější a rychlejší

 2. heptau napsal(a)

  Nevím co bude mít mobilní Firefox navíc proti mobilnímu Safari, ale nevěřím tomu, ze mobilní Firefox zruší prodej aplikaci. To by částečně mohlo byt mozné, pokud by v mobilním Firefoxu fungovalo XUL (čemuž nevěřím), protože potom by mohlo konkurovat nativnim aplikacím, ale jinak je s programováním hromada práce navíc a jsou tam velka omezeni. Navíc třeba Apple si hned tak Firefox do telefonu nepustí a také už vidím jak spousta malých vývojářů si řeší jak z lidi ty peníze vlastně dostat přímo, místo toho aby je za ne vybíral někdo jiný centrálně. A uzivatele budou také odvazani z toho kupovat si web aplikace na kdejakem webu a doufat ze se nejedna o podvodníka.
  Obchody s aplikacema se mi porad zdají jako dobrý nápad. Co se mi zda jako příliš předčasně je Chrome OS, protože nativní aplikace mají stále navrch nad web rozhraním, ale zase na druhou stranu pokud by se html rozšířilo o GUI prvky podobne jako jsou v XUL (nebo použilo rovnou XUL), tak to bude použitelné brzo.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] Firefox pro mobilní zařízení XUL samozřejmě podporuje. Není to ale to, co měl Jay Sullivan na mysli.