Rubriky: Doplňky

Mozilla Add-ons zpřesnila pravidla pro hostované doplňky

Server Mozilla Add-ons, který je hlavním zdrojem doplňků pro aplikace Mozilla, v současné době hostuje několik tisíc doplňků. Jak je u podobných serverů zvykem, musí se hostované doplňky řídit určitými pravidly, bez kterých nemohou být na serveru nabízeny. V případě serveru Mozilla Add-ons nejsou pravidla nijak zvlášť restriktivní a jsou zaměřena zejména na ochranu koncových uživatelů.

Doplněk, který je hostován na serveru, například nesmí svévolně měnit nastavení Firefoxu, které se netýká funkčnosti doplňku, nesmí ohrožovat soukromí uživatele či nesmí porušovat autorská práva. V týdnu se v blogu serveru objevil příspěvek, který některé body pravidel dále zpřesňuje.

Patrně nejvýraznější úpravou je jasné zakázání doplňků, které obsahují kód projektu FatPlug. Ten totiž umožňuje autorům doplňků vydělávat tím, že nahrazuje na webových stránkách tamní reklamu za svou vlastní. V zásadě tak parazituje na obsahu, který tvoří někdo jiný. Dle tvůrců Mozilla Add-ons je tento způsob získávání financí za hranicí toho, co jsou ochotni na serveru tolerovat.

Jeden komentář k článku “Mozilla Add-ons zpřesnila pravidla pro hostované doplňky”

  1. v6ak napsal(a)

    Na jednu stranu je to asi správně, také se mi tento způsob výdělku nelíbí. Na druhou stranu bych radši viděl obecnější formulaci tohoto omezení.