Rubriky: Doplňky Firefox

Mozilla experimentuje s propagací doplňků na úvodní stránce Firefoxu

Pokud si aktualizujete na Firefox 3.6, zobrazí se vám po aktualizaci úvodní stránka, na které jsou výrazně propagovány lehké motivy vzhledu Personas, informace o dalších zdrojích informací a vpravo dole též naleznete informaci o možnosti stáhnout si zajímavé doplňky ze serveru Mozilla Add-ons. V anglické variantě stránky nyní Mozilla spustila malý experiment, kdy v uvedené části rotuje kromě základní informace o doplňcích též informaci o Thunderbirdu a dvou zvolených doplňcích (StumbleUpon a ReminderFox).

Cílem tohoto kroku je zvýšit povědomí o doplňcích. Oba z propagovaných doplňků mají též k dispozici samostatnou stránku (StumbleUpon a ReminderFox), kde jsou vysvětleny jejich výhody a důvody, proč by je uživatelé měli používat. Jedná se o experiment, na jehož základě se rozhodne, zda se případně rozšíří. Výše uvedené doplňky byly zvoleny z kategorie doporučených doplňků serveru Mozilla Add-ons a jak si můžete všimnout, první z nich je komerční.

Jak se píše v blogu Mozilla Add-ons, v případě komerčních doplňků platí, že pokud autorovi generuje příjem a je z tohoto místa propagován, měl by část z příjmu vracet zpět projektu. U nekomerčních doplňků samozřejmě nic takového neplatí. Neplatí též, že si tuto pozici na stránce lze koupit. Vyhodnocení této akce bude za 6 – 12 týdnů. Výsledky budou uveřejněny a v závislosti na nich bude případně experiment rozšířen.

Jeden komentář k článku “Mozilla experimentuje s propagací doplňků na úvodní stránce Firefoxu”

  1. Schyzofrenyk napsal(a)

    Určitě je to zajímavý nápad, když spousta lidí doplňky vůbec nepoužívá. Jen mi přijde zvláštní, že titulek stránky s ReminderFoxem i StumbleUpon je jen strohé „Welcome to Firefox“. Čekal bych tam slova jako addon a název doplňku…