Rubriky: Firefox

Mozilla představila nový JavaScriptový benchmark Kraken

V uplynulých dnech Mozilla představila nový JavaScriptový benchmark Kraken. Jedná se o klasický test rychlosti vykonávání JavaScriptu, podobně, jako například SunSpider, V8 či Dromaeo. Nový benchmark vychází ze SunSpideru a měl by dle slov autorů lépe vystihovat výkon testovaného JavaScriptového jádra než existující testy. Aktuální vývojová verze Firefoxu 4.0 je v něm přibližně 2,5x rychlejší než verze 3.6.

Asa Dotzler z Mozilly se na test podíval a udělal porovnání s Internet Explorerem 9 Beta a aktuální vývojovou verzí Google Chrome 7. Výsledek si můžete prohlédnout na následujícím obrázku. Jak už to bývá, je nutné brát výsledná čísla s rezervou, protože v odlišných testech mohou výsledky dopadat jinak (viz porovnání Are we fast yet?). Hlavní problém totiž spočívá v tom, že nikdo vlastně přesně neví, jaké je reálné použití JavaScriptu na dnešním webu a co přesně testovat.

Výsledky porovnání JavaScriptových engine v benchmarku Kraken

Zdroj obrázku: blog Asy Dotzlera

Jeden komentář k článku “Mozilla představila nový JavaScriptový benchmark Kraken”

  1. Shar napsal(a)

    Beru to s rezervou, ale nemůžu si pomoci, vypadá to tak, že si Mozilla vyrobila test, jenom proto, aby aspoň v jednom (samozřejmě v tom vlastním) byla nejlepší :-))