Rubriky: Firefox

Nejčastější mýty okolo vzhledu Firefoxu 4.0

V souvislosti s připravovaným novým výchozím vzhledem Firefoxu 4.0 si můžete čas od času přečíst některé mýty a polopravdy. Asi nejčastějším, který se u ukázek vzhledu Firefoxu 4.0 bez hlavní nabídky uvádí, je, že takto bude Firefox vypadat. Realita je však trochu jinde.

Správně by se hodilo říci, že takto bude Firefox 4.0 vypadat ve výchozím nastavení ve Windows Vista/7 tj. v operačních systémech, kde se od hlavní nabídky upouští. Naopak ve Windows XP zůstane ve výchozím nastavení hlavní nabídka zobrazena. Obdobná situace je u Mac OS X, kde je lišta s hlavní nabídkou zvyklostí. Obecně ale platí, že si budete moci vzhled přizpůsobit do podoby, jakou chcete. Chcete hlavní nabídku? Budete ji mít. Chcete místo hlavní nabídky jednotné tlačítko? Bude vám k dispozici.

Druhou často probíranou změnou je přesun oušek panelů nad adresní řádek prohlížeče. Zde platí, že se jedná o konfigurovatelnou záležitost, kterou si můžete již dnes nastavit, jak potřebujete. Pokud vám nevyhovují ouška panelů nad adresním řádkem, jednoduše je přesunete pod adresní řádek či naopak.

Vzhled Firefoxu 4.0 ve Windows XP

Vzhled Firefoxu 4.0 ve Windows XP

Zdroj obrázků: Mozilla Wiki

2 komentářů k článku “Nejčastější mýty okolo vzhledu Firefoxu 4.0”

  1. Mr.Henky napsal(a)

    V Macu je hlavné menu riešené úplne inak, tam jednotné menu nebude vôbec.

  2. David napsal(a)

    Tak ve Win7 je to vyřešené takto: horní lišta průhledná