Rubriky: Firefox

Nová kontrola aktuálnosti zásuvných modulů ve Firefoxu

Není to tak dávno, co Mozilla Corporation v rámci aktualizace na Firefox 3.5.3 upozorňovala na webu uživatele na nebezpečné verze Flashe. Akce se setkala s úspěchem a o aktualizaci Flashe projevilo zájem více jak 10 miliónů uživatelů (či spíše instalací). Tím však celá snaha o zvýšení bezpečnosti uživatelů na webu nekončí. Součástí Firefoxu 3.6 bude upozorňování uživatelů na neaktuální verze nejpoužívanějších zásuvných modulů (pluginů).

Upozorňování se již stalo součástí vývojové verze Firefoxu 3.7 a později se objeví i ve verzi 3.6. Jak je z několika ukázek patrné, uživatelé budou upozorňování v rámci přehledu zásuvných modulů ve Správci doplňků, v rámci průvodce aktualizace Firefoxu a též v rámci žluté informační lišty v horní části webového prohlížeče, pokud navštíví stránku, která neaktuální zásuvný modul vyžaduje.

Pokud uživatel projeví zájem o aktualizaci zásuvného modulu, bude přesměrován na stránku na webu Mozilly, kde se dozví, odkud si může stáhnout aktualizovanou verzi zásuvného modulu. Kontrola aktuálnosti zásuvných modulů bude též dostupná jako samostatná webová stránka (již lze otestovat), takže si aktuálnost nainstalovaných zásuvných modulů budou moci teoreticky otestovat i uživatelé jiných webových prohlížečů.

4 komentářů k článku “Nová kontrola aktuálnosti zásuvných modulů ve Firefoxu”

 1. Davpe napsal(a)

  Největší problém vidím v tom, že abych updatoval QuickTime plugin, musím si nainstalovat QuickTime přehrávač. Abych si nainstaloval QT, musím si nainstalovat iTunes… A ne všichni si chtějí cpát takové svinstvo do počitače. A taky by se hodila možnost jednoduše si ty pluginy odinstalovat (nejen vypnout).

 2. Charla napsal(a)

  Já osobně používám balík QuickTime Alternative, a bylo mi oznámeno, že můj QT plugin je v pořádku.

 3. Schyzofrenyk napsal(a)

  [1] QuickTime Player jde stáhnout ze stránek Apple i ve verzi bez iTunes. Kromě toho QuickTime plugin s největší pravděpodobností vůbec nepotřebuješ. Nedávno jsem se QuickTime Playeru zbavoval s tím, že jeho formáty přehraju i v něčem jiném (konkrétně RealPlayer o sobě tvrdí, že to umí). Také jsem se už relativně dlouho s ničím v .mov nepotkal, za což můžu být leda rád.

 4. michal zobec napsal(a)

  existují alternativy:

  – QuickTime Alternative (sada kodeků)
  – VLC Player (přehrávač)