Rubriky: Mozilla

Nová organizace Open Web Docs

Na začátku ledna jsem připomněl, jak byl propouštěním zasažen projekt MDN WebDocs, a jak si s tím poradil. Tentokrát pro vás mám další pozitivnější zprávu.

Poté, co se obsah MDN přesunul na GitHub, čímž se z určitého pohledu více otevřel pro přispívání z řad webových vývojářů, vznikla nová organizace Open Web Docs. Na Open Collective už má přes 60 finančních přispěvatelů a největší mezi nimi jsou Google, Microsoft a Coil. Dále se do projektu zapojuje samozřejmě Mozilla, Samsung a W3C.

Dle vyjádření na blogu Mozilly za Open Web Docs stojí Mozilla společně s dlouhodobými partnery, kteří s ní na MDN spolupracují. Mezi členy týmu nové organizace najdeme lidi ze zmiňovaného Googlu i bývalé zaměstnance Mozilly, kteří na MDN pracovali. Článek na Open Collective pak přímo potvrzuje, že cílem organizace je zajištění dlouhodobého fungování mimo (nejen) MDN, které je teď hlavní prioritou.

Pro další informace sledujte web Open Web Docs, kde můžete projektu finančně přispět nebo se do něj zapojit, a Twitter @OpenWebDocs.