Rubriky: Thunderbird

Nové kontakty pro Thunderbird od Mozilla Labs?

Možná si ještě vzpomenete, jak jsme tu před několika měsíci představovali experimentální rozšíření Contacts z dílny Mozilla Labs. Toto rozšíření přišlo s ideou, v které probíhá správa kontaktů přímo ve webovém prohlížeči a jednotlivým webovým službám k nim poskytujete přístup. To je rozdíl oproti dnešnímu stavu, kdy máte kontakty často na různých webech, což je obtížné na správu a nemáte je plně pod kontrolou.

Zmíněného experimentálního rozšíření se chytili vývojáři Thunderbirdu a představili vlastní variantu pro Thunderbird. Ta z verze pro Firefox vychází (někdy až doslovně – viz často se vyskytující text „Firefox Contacts“) a přináší tak možnost správy kontaktů importovaných z různých webových služeb.

Slovo „správa“ možná není na místě, protože rozšíření aktuálně umožňuje importovat kontakty z řady služeb jako jsou Facebook, LinkedIn, Google Contacts či přímo klasických kontaktů z Thunderbirdu, umí stejné kontakty sloučit, ale tím aktuálně správa kontaktů končí. Kontakty jsou navíc postaveny „bokem“ od klasických kontaktů Thunderbirdu, což výrazně snižuje jejich využitelnost.

Uvidíme, co přinesou další verze. Prozatím můžete shlédnout následující video, které Thunderbird Contact představuje. Samotné rozšíření si pak můžete stáhnout z Mozilla Add-ons.

Jeden komentář k článku “Nové kontakty pro Thunderbird od Mozilla Labs?”

  1. marecekk86 napsal(a)

    Vyzerá to pomerne zaujímavo … uvidíme čo prinesie ďalšia verzia 🙂