Rubriky: Firefox

Nové obrázky připravovaného rozhraní Photon


Kdo si myslí, že obrázků připravovaného rozhraní Photon není dost, tomu uděláme po měsíci zase radost – máme další. 😉 Musím ale připomenout, že všechno jsou jenom náhledy. V nočních verzích Nightly se sice už první drobné změny objevují (zatím hlavně v oblasti adresního řádku), ale ani tam to není nic definitivního.

Nabídka Firefoxu

Zajímavé změny dozná nabídka Firefoxu (hamburgerové menu). Ta už nebude obsahovat jenom tlačítka z lišty (pro ně bude jiné místo), ale převezme funkci hlavní nabídky ze záhlaví. Pokud vás zaujala slíbená možnost nastavení výšky panelů pro pohodlnější dotykové ovládání, pak vězte, že stejnou funkci bude mít i nová nabídka Firefoxu.

Postranní panel

Postranní panely se ve výchozím nastavení přesunou napravo. I to bylo ale mělo jít změnit a budete si moci nastavit umístění panelu i postaru na levé straně. Kromě toho bude „systémový“ postranní panel jeden a v něm si můžete vybrat, co má zobrazovat – záložky, historii, …

Integrace do systému

Photon počítá i s úplnou novinkou, kterou je integrace do systému. Nic takového samotný Firefox dnes nenabízí. Na snímku je vidět nabídka „sdílení“ do jiných aplikací na systémech Windows a macOS.

Lišta oznámení

Sjednocená se dočká také vzhled chybových stránek, které jsme ukazovali minule, obrázky ale budou nakonec zřejmě trochu střídmější. Vizuálně jasnější budou ale zobrazovaná oznámení, např. různá oznámení a informace.

(Zdroj: soeren-hentzschel.at, mozilla.invisionapp.com)