Rubriky: Firefox

Nový panel Firefoxu změnil podobu

Firefox se v aktuální vývojové verzi dočkal novinek na stránce nového panelu. Na něm se nyní budou zobrazovat náhledy nejnavštěvovanějších stránek. Pro uvedenou funkci se vžil výraz Speed Dial, setkat se s ní můžete v řadě prohlížečů a pro Firefox byla dosud dostupná pouze ve formě rozšíření. Funkce prozatím není ve výchozím nastavení aktivní a pro její aktivaci musíte nejprve na konfigurační stránce about:config vytvořit předvolbu browser.newtab.url a nastavit její hodnotu na about:newtab.

Po restartu Firefoxu se na novém panelu zobrazí šachovnice nejčastěji navštěvovaných webů (případně klepněte na malou ikonku v pravém horním rohu stránky), které můžete libovolně přeskupovat.

Funkce je volitelná. Pokud se vám nelíbí, můžete náhledy nejnavštěvovanějších webů jednoduše zavřít a budete mít prázdný nový panel stejně, jako dříve.

5 komentářů k článku “Nový panel Firefoxu změnil podobu”

 1. Hrach napsal(a)

  Nějaký nápad, proč se mi nezobrazují žádné náhledy? Mám jen šedé čtverce. Bug? 🙂

 2. Edds napsal(a)

  najprv musis vsetky stranky otvorit aby sa ti nacitali a tak sa vytvoria nahlady a ulozia sa

 3. Kvalkan napsal(a)

  O jakou verzi firefoxu se jedná? Funguje to už na 10?

  Nemohli byste ke každé novince přidávat kategorii podle verze?

  Díky za tenhle web 🙂

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  Je to v aktuální vývojové verzi (nightly) tj. bude to nejdříve ve Firefoxu 12.

 5. Hrach napsal(a)

  @Edds: bude to bug, url obrazku odkazuje na moz-page-thumb://thumbnail?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F a kdyz to overu, dostanu „the image cannot be displayed because it contains errors“