Nový správce hesel je dostupný i pro Firefox

Od doby programu Test Pilot Mozilla připravuje nového správce hesel. Nové rozhraní, nové bezpečnostní funkce, podpora několika platforem, a první implementace pro Firefox pro počítače.

Pod názvem Lockbox jste mohli posledních pár měsíců testovat aplikace pro Android a iOS. Ty se v květnu přejmenovaly na Lockwise a dostaly nové logo. Minimálně pro Android několik oprav výrazně zlepšilo spolehlivost při doplňování, takže jsem aplikaci začal používat jako plnohodnotnou náhradu správce integrovaného ve Firefoxu pro Android.

Nové logo Firefox Lockwise

Hlavní přínos samostatných aplikací je doplňování hesel mimo Firefox. Můžete tak synchronizovat hesla mezi svým Firefoxem na počítači, aplikací Lockwise a používat je třeba v Opeře pro Android nebo Safari na iPadu.

Minulý týden projekt Lockwise vydal také doplněk pro Firefox pro počítače. Implementuje základní rozhraní, kterým jsme se mohli kochat na mockupech, to znamená hlavně rychlý přístup z lišty a samostatné rozhraní oddělené od nastavení Firefoxu. Zatím chybí některé funkce jako importy, podpora hlavního hesla nebo integrace Monitoru (který mimochodem také dostal nový kabátek).

Aplikace pro obě platformy i doplněk pro Firefox najdete na lockwise.firefox.com. Budeme rádi za testování, zpětnou vazbu i hlášení chyb.