Rubriky: Firefox Služby

Firefox bude mít nového správce hesel

Mozilla ještě v době programu Test Pilot začala pracovat na správci hesel Lockbox, který by měl pozvednout standard správců zabudovaných přímo v prohlížeči.

Lockbox už seženete jako aplikaci pro iOS a brzy také pro Android (zatím v rané testovací fázi). Samozřejmě bude součástí nového Fenixu. Přepracovaný bude i správce hesel ve Firefoxu pro počítač.

Mockupy ukazují např. celoobrazovkové rozhraní, vyhledávání z lišty prohlížeče, samozřejmě synchronizaci a také integraci s Firefox Monitorem – službou pro varování při únicích dat.

Správce hesel
Ovládání během prohlížení
Integrace s Firefox Monitorem
Informace o úniku dat

2 komentářů k článku “Firefox bude mít nového správce hesel”

 1. Hanoj napsal(a)

  Ahoj,
  a má ten Lockbox nějakou deadline nebo release? Je to jak čekání na Godota. Už se o něm mluví snad rok a od doby změny API pro Add-ons je zjevné, jak je interní správce hesel nepoužitelný.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Ano, ví se o něm dlouho, protože je Mozilla v tomhle docela otevřená a všechno začalo už v Test Pilotu. A protože cokoliv se šustne se tady snažíme sdílet. 😉

   O žádném slíbeném termínu nic nevím, jinak bych ho sem napsal. Aplikace pro Android je v uzavřeném testování (mám ji nainstalovanou) a v Nightly pro počítač se objevují první změny v současném správci, které vypadají jako přípravy na Lockbox.