Rubriky: Firefox

Preview Firefoxu pro Windows 8 „Metro“ koncem září

Windows 8, jehož finální verze by se měla dostat na trh letos na podzim, bude obsahovat nové grafické rozhraní, pro které se vžilo označení „Metro“. Firefox bude pro toto nové rozhraní taktéž dostupný. Aktuálním plánem je vydat ukázkovou verzi do konce září. Do konce roku by pak měla vyjít v betaverzi. Nebude se však jednat o speciální verzi Firefoxu, ale spolu se stávající verzí bude distribuováno i nové grafické rozhraní pro „Metro“.

Zajímavá je zmínka, že úvodní verze nebude podporovat doplňky. Do budoucna se však počítá s podporou doplňků vytvořených pomocí Add-ons SDK. Padla též zmínka o tom, že verze pro „Metro“ bude mít na pozadí samostatný uživatelský profil. Pokud budete používat verzi pro „Metro“ i klasickou verzi, budete mít tak dva uživatelské profily. Data by však měla být mezi nimi synchronizována. Důvody samostatných profilů nebyly specifikovány, patrně to souvisí s nějakým technickým omezením.

Firefox pro „Metro“ v současné době ještě není dostupný. Pokud se však chcete podívat na to, jak bude přibližně vypadat, můžete shlédnout následující slajdy z přednášky.