Rubriky: Doplňky Firefox

Přidání vyhledávače z adresního řádku

S Firefoxem můžete vyhledávat přímo z adresního řádku. Dokonce máte na výběr hned několik vyhledávačů a další si můžete doinstalovat. Od Firefoxu 61 to navíc bude jednodušší.

Firefox Quantum přidal do adresního řádku více funkcí včetně vyhledávání a výběru vyhledávače. Samostatný řádek pro vyhledávání tak plno z vás už nebude potřebovat. Ale jedna z mého pohledu důležitá věc do adresního řádku přibude až s příští verzí. Jde o instalaci nových vyhledávacích modulů.

V tuto chvíli si můžete nový vyhledávač nainstalovat buď ze serveru s doplňky, nebo přímo na dané stránce, pokud to vyhledávač podporuje. Žel potřebujete k tomu vyhledávací pole. Takhle to např. vypadá na Seznamu.

Bez vyhledávacího pole, které v nových instalacích Firefoxu ve výchozím stavu na liště není, si takový vyhledávač přidáte jen velice složitě. Naštěstí Firefox 61 to řeší a přidá tuto možnost do akcí stránky.

Nabízí se tedy otázka, jaké vyhledávače ve Firefoxu používáte? Věděli jste o možnosti, přidávat si vlastní, případně je nějaký, který byste uvítali přímo ve výchozí sadě?