Rubriky: Thunderbird

Thunderbird dostane nové logo

Firefox 60, který vyjde za týden, bude další verzí s rozšířenou podporou (ESR), na kterých staví i Thunderbird. Nedlouho po Firefoxu by tak měl vyjít i nový Thunderbird. Dostane nový vzhled i logo.

Firefox 57 prodělal kompletní přerod a dostal nový vzhled Photon a nové logo. Protože Thunderbird vychází jen z verzí s rozšířenou podporou, čekají ho tyto změny až po vydání Firefoxu 60. Nový vzhled už jsme vám ukázali a teď přišel čas i na ukázku nového loga, které tým připravuje.

Na první pohled je logo jednodušší a Thunderbird na něm má méně obrysů „per“. To určitě umožní jeho větší rozšíření ve vektorové podobě, protože současné logo má v SVG stovky kB.

Pro přímé porovnání s předchozími dvěma verzemi přidáváme ještě obrázek z webu soeren-hentzschel.at.

4 komentářů k článku “Thunderbird dostane nové logo”

 1. SpookY napsal(a)

  Co mají společného auta, Windows, Firefox a Thunderbird a víno? Jediné – čím starší, tím lepší 🙁
  Kdykoliv začne nějaký produkt měnit logo, tak to znamená, že je to v (_!_) protože autoři neví roupama co dělat.

 2. franta napsal(a)

  Souhlas se Spookym. Ten trend kopírovat dementní Microsoft co dementně kopíruje Apple a Google. To je k breku.

 3. Charla napsal(a)

  Thunderbird má rozhodně některé vlastnosti, které třeba i Outlooku chybí, například připomenutí zapomenuté přílohy. Nicméně Thunderbird má rozhodně na čem pracovat a v čem se zlepšovat. Však funkce nahrání velké přílohy na vzdálený server dodnes nabízí jediného poskytovatele. O integrovaném IM klientu se raději ani nebudeme zmiňovat – ten neumí vůbec nic. Pak jsou tu drobnosti, které by potěšily, jako třeba větší integrace do Windows 10, kdy by klient přijímal zprávy a zobrazoval notifikace, ale nemusel by být spuštěn (běžela by služba na pozadí), nebo třeba psaní zprávy v panelu. Takže si myslím, že logo by mělo být to poslední co se bude měnit. Já jen doufám, že se neodříznou doplňky. Chyběla by mi synchronizace Google kalendáře a kontaktů, ale bez čeho bych asi být nemohl vůbec je doplněk „QuickText“.

 4. DavidM napsal(a)

  Přiznám se že trend ,,zjednodušování,, nechápu.Dnešní PC mají za skoro standart FullHD a nastupuje 4K.Takže zrovna díky jemnosti LCD by se dalo vyřádit třeba i na ikonách/logu.A ono je to přesně naopak.Nejlépe vypadá nejstarší logo a čím novější tím méně podrobností.Výkonu mají PC na rozdávaní,LCD jsou relativně jemná a ono se zjednodušuje..