Rubriky: Firefox

Připravovaný Firefox 21 získal Metro UI a aktivovanou podporu WebRTC

Blog Mozilla Hacks píše převážně o novinkách ve Firefoxu, které jsou určeny pro vývojáře. Čas od času ale udělá souhrn novinek, které jsou zajímavé i pro koncové uživatele. V posledním příspěvku tak například zmiňuje, že součástí vývojové verze Firefoxu 21 se stala i verze Firefoxu pro „Metro UI“ Windows 8.

Až dosud byla tato verze vyvíjena odděleně a někteří z vás si patrně vzpomenout, že preview verze se objevila loni zkraje října. Nejedná se tak o první verzi Firefoxu pro „Metro UI“, jak bylo na několika místech chybně uváděno. Nemáte Windows 8 a chcete vidět, jak tato verze vypadá? Prohlédněte si galerii.

Metro UI Firefoxu

Další dvě novinky nejsou ani tak novinkami, ale z pohledu řady uživatelů se jako novinky jevit mohou. Byly totiž skryty za předvolbou a ve výchozím nastavení tak nebyly aktivní. První z nich je podpora WebRTC. Tou druhou je pak aktivovaná podpora H.264 /MP3 pro Windows 7. O Windows 8 příspěvek nehovoří, ale dá se předpokládat, že je aktivní i v tomto systému. Na podpoře pro Mac OS X a Linux se v současné době pracuje.