Rubriky: Firefox

Vyzkoušejte si Firefox Metro Preview pro Windows 8

Používáte Firefox ve Windows 8 a rádi byste si jej vyzkoušeli v režimu „Metro“? Nyní máte možnost. Mozilla totiž uvolnila Firefox Metro Preview. Jedná se o speciální verzi Firefoxu, která kromě klasické podoby Firefoxu obsahuje i jeho „Metro verzi“. Jedná se o výsledek mnohaměsíční práce, která byla realizována ve speciální vývojové větvi.

Firefox pro Windows 8 Metro

Vzhled trochu připomíná Firefox pro Android, jako hlavní rozdíl ale nepochybně zaujme práce s panely v horní části prohlížeče. Jak zmiňuje Brian R. Bondy z Mozilly, jedná se stále o vývojovou verzi, které ještě řada věcí chybí. Prozatím například není hotova podpora pro Adobe Flash, ale do finální verze by se měla objevit. Taktéž prozatím nefunguje zvětšování/zmenšování stránek.

Co ale určitě potěší jsou funkční automatické aktualizace, takže jestliže se rozhodnete vývojovou verzi Firefoxu pro „Metro“ začít používat, určitě nebudete ochuzeni o aktualizované verze. Ve finále by pak měl být Firefox pro „Metro“ distribuován spolu s klasickým Firefoxem.

Zájemci o vyzkoušení aktuální verze by měli mít k dispozici Windows 8 RTM a specializovanou verzi si mohou stáhnout z ftp.mozilla.org.