Rubriky: Firefox

První ukázka kontejnerových panelů


Kontejnerové panely vznikly jako experiment už v loňském roce. V té době šlo jenom o koncept, který nebyl připraven ani do nočních sestavení. Nyní je tato funkce součástí posledních dvou nebo tří vývojových sestavení verze 50 (v kanálu Nightly). Kontejnery oddělí vaše osobní, pracovní i další prohlížení – nejenom vizuálně podle barvy v záhlaví otevřeného panelu na liště, ale také z pohledu dat, která má daný kontejner k dispozici. Ve výchozím stavu jsou připraveny kontejnery pro osobní prohlížení, pracovní, bankovnictví a nákupy.

contextual-identities

Přístup k historii prohlížení, heslům nebo záložkám pro vás kontejnery nijak neovlivní, ale každý kontejner má vlastní cookies, local storage i mezipaměť. S použitím kontejnerů můžete efektivně oddělit přístup do internetového bankovnictví od zbytku svého běžného brouzdání po internetu, nebo se s jejich pomocí najedou přihlásit k jednomu serveru různými účty.

Nutno ale připomenout, že i když je tato funkce v nočním sestavení, nemusí se do finálního vydání dostat ve verzi 50 nebo vůbec, případně hodně pozměněná. Podobnou a ještě pokročilejší možnost oddělení prohlížení ve finální verzi už dlouho umožňují profily, i když ne tak hezkým a jednoduchým způsobem.