Tip: Jak na plynulejší přehrávání YouTube videí


Na YouTube už nenrazíte na video ve Flashi. Veškerý obsah server nabízí v HTML5 přehrávači, takže pro sledování videí nepotřebujete žádný zásuvný modul a všechno funguje ihned po instalaci samotného Firefoxu. Pořád ale můžete přehrávání malinko vylepšit.

Pokud se vám videa na YouTube nepřehrávají moc plynule, může vám pomoci vypnutí podpory formátů VP8 a VP9, které YouTube používá jako výchozí. Jejich přehrávání není hardwarově akcelerované, takže s ním má počítač více práce. Oproti tomu formát H.264 je akcelerovaný velmi dobře.

Všechno, co budete potřebovat, je doplněk h264ify. Před jeho instalací navštivte adresu https://www.youtube.com/html5. Na ní si ověřte, že váš Firefox na YouTube opravdu používá HTML5 přehrávač a že jsou formáty VP8 a VP9 podporované.

Teď už otevřete stránku doplňku h264ify a klepnutím na zelené tlačítko Přidat do aplikace Firefox si jej nainstalujte. Funguje ihned, takže ani nemusíte svůj Firefox restartovat. Pokud nyní znovu navštívíte adresu https://www.youtube.com/html5, uvidíte, že už YouTube podporu formátů VP8 a VP9 nerozeznává a jako náhradní tedy použije H.264, se kterým už váš počítač nebude mít tolik práce.

Pokud vám bude video ve Firefoxu nadále zlobit, neváhejte a navštivte naši podporu.

Přečtěte si také

4 odpovědi

Přidat komentář

 1. Petr napsal(a) :

  A nestaci nastavit v about:config
  media.webm.enabled=false ?
  Tak to mam ja a tvari se to ze to dela co ma.

  Odpovědět

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Ano, tato předvolba funguje taky. Rozdíl je jen v tom, že zmiňovaný doplněk se omezuje na YouTube.

 2. Mik napsal(a) :

  Obávám se, že po nainstalování doplňku do FF (Linux Mint) a jeho aktivaci se nejen začalo trhat video na youtube, ale celá FF se výrazně zpomalila…

  Odpovědět

 3. Calvin napsal(a) :

  Mě to funguje skvěle i když nemám PC plečku pozoruji menší CPU usage a rychlejší odezvu.

  Odpovědět

Přidejte svůj komentář