Rubriky: Mobily

ScreenshotsGo jako správce snímků obrazovky pro Android, zatím v Indonésii

Tchaj-wanská pobočka Mozilly má druhou aplikaci pro rozvojové země. Po prohlížeči Rocket, který myslí na pomalé mobilní připojení, je to aplikace pro práci se snímky obrazovky nazvaná ScreenshotsGo.

Firefox Rocket je docela jednoduchý prohlížeč a jeho hlavními funkcemi je Turbo mód (řešený blokováním některých prvků pomocí ochrany proti sledování) a pořizování snímků obrazovky. V Indeonésii, kde byl Rocket dostupný jako první, slavily snímky velký úspěch jako forma ukládání obsahu z webu. Mozilla tak pro snímky připravila i samostatnou aplikaci.

ScreenshotsGo přidá na displej maličké tlačítko pro pořízení snímku. Po klepnutí na něj se snímek uloží do telefonu a aplikace nabídne zařazení do některé z výchozích nebo vlastních kolekcí (nákupy, finance, zprávy, chat, …). Na snímcích umí i rozpoznávat text, který snad výhledově půjde zadat jako vyhledávání přes webových prohlížeč. Ušetřilo by se tím na mobilu dost nepříjemné opisování.

Když jsem aplikaci zkoušel, nejvíce mě potěšilo, že pracuje i se snímky vytvořenými standardní cestou v Androidu. Vidí i ty pořízené ještě před instalací. Díky tomu jsem našel ve svém telefonu několik screenshotů, které jsem považoval za ztracené. Možná ještě víc by měl asi potěšila integrace se službou Firefox Screenshots. ScreenshotsGo je ale ve fázi otevřené bety, takže je na místě očekávání zatím krotit.

Rocket i ScreenshotsGo jsou na Google Play omezeny jen pro pár vybraných zemí, na které cílí. Minimálně ScreenshotsGo ale určitě najde uplatnění i v českém prostředí. Pokud jste trochu dobrodruzi, můžete si ho nainstalovat z .apk souboru dostupného na GitHubu. O pravidelné aktualizace se ale musíte postarat sami.

(Zdroj: soeren-hentzschel.at, ghacks.net)