Rubriky: Mozilla Služby

Mozilla ode dneška nabízí téměř vlastní VPN

Ode dnešního dne Mozilla pro určité procento uživatelů Firefoxu v USA spouští skoro vlastní VPNku!

VPN je služba, používaná často pro skrytí, na jaké stránky chodíte, hlavně před poskytovatelem internetového připojení, ale částečně i vaší identity přes navštěvovanou webovou stránkou samotnou. Musíte ale důvěřovat poskytovateli VPN, že vás nebude sledovat on. Většina VPN je tak placených a zákazníkem služby jste přímo vy, aby neměla potřebu o vás získávat data a dále je prodávat pro potřeby inzerce apod.

Mozilla na trhu s VPN nemá žádné zkušenosti a proto se rozhodla pro partnerství s ProtonVPN od poskytovatele známé služby šifrované pošty, švýcarského ProtonMailu. VPNka Mozilly bude zatím nabízena jen některým uživatelům Firefoxu pokud se např. připojí přes nezabezpečenou Wi-Fi v kavárně nebo navštěvují stránky jako Netflix a Hulu. Tam se zase může VPN hodit ke zpřístupnění obsahu jinak omezeného jen pro některé země.

Cena VPN je 10 dolarů za měsíc. ProtonVPN nabízí obdobný tarif, objednáním přes Firefox ale uživatelé Mozille zajistí jiný zdroj příjmů, než jsou třeba peníze od Googlu za výchozí vyhledávač. Kdy se VPN dostane do našich končin zatím není jasné.

(Zdroj: soeren-hentzschel.at)

Štítky:

Jeden komentář k článku “Mozilla ode dneška nabízí téměř vlastní VPN”

  1. anonym napsal(a)

    „Cena VPN je 10 dolarů za měsíc. ProtonVPN nabízí obdobný tarif, objednáním přes Firefox ale uživatelé Mozille zajistí jiný zdroj příjmů, než jsou třeba peníze od Googlu za výchozí vyhledávač.“

    Po tom, co „vývojáři“ z Mozilly v posledních letech arogantně zprasili všechno, na co šáhli, si žádnou podporu ani příjmy nezaslouží.