Rubriky: SeaMonkey

Snadný přechod z Firefoxu a Thunderbirdu na SeaMonkey

Když vyšlo SeaMonkey 2.0, začala možná řada z vás uvažovat, zda nenahradit Firefox a Thunderbird jednou aplikací, která kombinuje jak webový prohlížeč, tak poštovní klient. Abychom vám případný přechod co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás návod na migraci. Díky němu zjistíte, jak snadno převést záložky, hesla, poštu či třeba kontakty.

3 komentářů k článku “Snadný přechod z Firefoxu a Thunderbirdu na SeaMonkey”

  1. Charla napsal(a)

    Nechci moc rýpat, ale jestliže mají hlavní projekty dost velká zpoždění, převážně z důvodu nedostatku vývojářů, nebylo by lepší, kdyby lidé pracující na SM pracovali na FF a TB a místo samostatného projektu, který kopíruje převážně dva hlavní projekty udělali jen nějaký integrátor, který by tyto aplikace spojil? Přijde mi trochu jako plýtvání časem a lidskými zdroji, které by mohli přinést daleko větší ovoce jinde, než při znovuobjevování Ameriky.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    [1] SeaMonkey je v zásadě spojení Firefoxu a Thunderbirdu dohromady. Liší se pouze filozofií. Zatímco Firefox razí směr jednoduchosti, SeaMonkey se snaží uživateli zpřístupnit více možností. Zkus si třeba porovnat dialog nastavení.

  3. TiS. napsal(a)

    Charla: Celý problém spíše spočívá v osamostatnění FF a TB. Komunita vývojářů SM pouze pokračuje ve vývoji původního balíku již z dob Netscape. FF a TB se této podobě dost vzdálily, nevím, proč by se měla zahodit koncepce, která je tak stará, narozdíl od zjednodušených programů typu FF a TB. Pro mne jsou tyto programy až moc jednoduché co se týče nastavení a použitelnosti. Jsem rád, že SM pokračuje ve filosofii původního projektu. Jediné, co mne mrzí, je stagnace vývoje editoru, který sice svoji funkci pro základí úpravy stránek třeba před uložením zcela plní, ale čekal jsem spíše určité přiblížení s NVU nebo KompoZerem. Zde je neuvěřitelné zboždění. Je to škoda, protože základ je dobrý a myslím, že by se z toho dal vykřesat velmi slušný, moderní editor, a jak známo, slušný editor, který by byl volně k dispozici, stále není. Podívám-li se na jiné typy programů, je to docela absurdní situace.