Rubriky: Doplňky Firefox

Test Pilot přidá vytváření vlastních vzhledů


Program Firefox Test Pilot postupně nabízí experimentální funkce pro Firefox. Vznikl v něm nový panel a domovská stránka Firefoxu, funkce pořizování a sdílení snímků stránek, kontejnerové panely a další. Teď se připravuje experiment nazvaný Firefox Themer, který umožní rozsáhlejší nastavení vzhledu.

Nová API motivů vzhledu neumožňují jen obyčejné nastavení barev lišt a prvků, ale i jejich přizpůsobení třeba podle času (vzhled Quantum Lights) nebo navštívené stránky (vzhled VivaldiFox).

Další rozšiřování možností bude pokračovat a souvisejícím testem bude zmiňovaný experiment Firefox Themer. Zdrojové kódy jsou na GitHubu a v počáteční fázi si můžete experiment vyzkoušet na stránce mozilla.github.io/Themer.

Finální umístění experimentu možná bude jiné, ale i na stránce hostované na GitHubu funguje nastavení rozličných vlastností vzhledu Firefoxu, které se navíc okamžitě projeví – barva a textura lišt, barva oušek panelů, ikon tlačítek nebo pozadí i písma adresního řádku. Vytvořený vzhled si můžete uložit a přes speciální odkaz s kýmkoliv sdílet. Více se o připravovaném experimentu dočtete na blogu Firefox Test Pilot.