Rubriky: Thunderbird

Thunderbird 3.1 vyjde v dubnu

Dan Mosedale, jeden z vývojářů Thunderbirdu, představil časový plán vývoje nadcházející verze Thunderbirdu, kterou by měla být verze 3.1. Ta by měla, jak již bylo dříve řečeno, přinést téměř hotové funkce, které se nakonec nepodařilo dokončit pro Thunderbird 3.0 a přinést aktualizaci platformy (Gecko) na novější verzi. Naopak není v plánu přidávat nějaké výrazné nové funkce. Thunderbird 3.1 tak nepřinese integraci kalendáře.

Co se týče časového plánu, bude se jednat o krátký vývojový cyklus, kdy alfa verze je plánována na 26. ledna, betaverze o měsíc později a o další měsíc později (tj. koncem března) bude k dispozici první RC verze. Pokud vše půjde dobře, dočkáme se Thunderbirdu 3.1 zkraje dubna příštího roku.

3 komentářů k článku “Thunderbird 3.1 vyjde v dubnu”

 1. Charla napsal(a)

  Té integrace je škoda, já se na ní těšil původně už u TB 3. Ale pokud vývojáři dotáhnou veškeré funkce k dokonalosti, také si stěžovat nebudu. Jen je pravda, že nevýhodou tohoto typu vývoje je skutečnost, že zhruba 3 měsíce budeme čekat na to, až vývojáři doplňků udělají své produkty kompatibilní s verzí 3.0 a za měsíc na to nám vyjde 3.1 a můžeme čekat další 3 měsíce.

 2. Charla napsal(a)

  Jde nějak u TB nastavit aby nové RSS příspěvky neoznamoval jen zvukem příchozí pošty, ale taky notifikací? Případně jiným zvukem?

  S RSS je i ten problém, že dost často TB ukazuje žádné nové zprávy a když manuálně najedu na určitý kanál, tak se mi najednou u něj ukážou nové zprávy, které tam předtím údajně nebyly, nicméně mezi tím neproběhlo nové přijímání zpráv.

 3. marecekk86 napsal(a)

  Veru ten kalendár mi dosť chýba a možno budem náročný, ale bral by som aj nejakú možnosť ako zosynchronizovať môj symbian s TB