10 komentářů k článku “Thunderbird 3.3 a zobrazování velikostí příloh”

 1. Charla napsal(a)

  Hurá ^^ Že to ale trvalo. Ale snad se konečně dočkáme.

 2. Panther napsal(a)

  To jsou mi to ale novinky… takové věci mají být samozřejmostí a zavedený klidně v minoritních verzích.

 3. Charla napsal(a)

  [2] Osobně bych co se Mozilly a jejího zaostávání týče (ve smyslu chrlení novinek konkurencí) řekl, že by bylo fajn, kdyby se nečekalo tři čtvrtě roku na major verzi se spoustou novinek, ale že by bylo potěšující, kdyby každá minor verze přinesla něco nového – biď maličkost jako je toto. Alespoň by si uživatel všiml, že se něco děje a nepovažoval projekt za ‚mrtvý‘.

 4. Panther napsal(a)

  [3] Presne tak! Jen kdyby si to vyvojari uvedomili.

 5. Charla napsal(a)

  [4] Oni asi nečtou komentáře pod novinkami, že?
  Já mám spíš problém, s vývojáři doplňků – ocenil bych možnost jim napsat na nějaký mozilla kanál, protože už jsem několika vývojářům psal mail o nalezené chybě, ale obávám se, že server.cz skončil automaticky ve spamech.

 6. Luděk Janča napsal(a)

  [3] raději si počkám na kus kvalitního kódu, než aby se chrlila kvanta novinek. Nadšencům do technologie možná dělá dobře, když se pořád něco děje, ale věř že lidí co používají Thunderbird jako pracovní nástroj netouží po neustálých změnách, ale chce kvalitu. Chce aby pokud možno vypadal a ovládal se pořád stejně. U jiných projektů mi vadí, že kvůli každé hlouposti vydávají novou verzi a pak to dopadá jako s Chrome. Dnes už je ve verzi 7 a co z toho?

  [5] já běžně komunikuju s výjojáři rozšíření a nikdy nebyl problém. Když mu ale budeš psát podobné věci jako tady, tak se nediv, že na to nebude reagovat.

 7. Charla napsal(a)

  [6] Ne, vývojáři jsem skutečně konkrétně a přesně popsal v čem spatřuji problém. Nicméně chápu, já taky nepoužívám testovací verze TB, protože riziko přijít o poštu, nebo jiné chyby je tu příliš vysoké, nicméně čekat dva roky na novou verzi, která vlastně nabídne polovinu ze slibovaných funkcí, další čtvrtina se dodělá dodatečně za další půlrok a některé se odloží na neurčito…. nevím zda je to to pravé. Neříkám, aby se Mozilla chovala jako chrome, nicméně uživatel občas potřebuje vědět, že se něco děje, alespoň trochu, aby po 4 letech neměl stále tentýž SW, který nestačí reagovat na konkurenci, neb uživatel dřív či později imho narazí na věci, které se mu u konkurence líbí a přijdou praktické, například toto zobrazování velikosti příloh…. to mělo / mohlo být v TB již od začátku. Ale to je můj názor a nikoho nenutím aby s ním souhlasil. Jen si dovolím osobně nesouhlasit s tvrzením, že uživatel chce aby se pokud možno vše neustále stejně ovládalo…. bylo-li by tomu tak, ještě dnes bychom byli na DOSu, protože Windows se přece jinak ovládají. Na druhou stranu, je fakt, že třeba přechod na novou verzi windows je pro mě nepříjemný zážitek, protože některé věci musím dlouho hledat a složitě se k nim dostávat….

 8. Luděk Janča napsal(a)

  [6] jako obyčejný uživatel určitě nebudete preferovat stejné chování, ale jsou lidé/firmy kde takové chování vyžadují. Nikdo totiž není ochotný se do nekonečna učit nové věci. Mě třeba zobrazování velikostí příloh nikdy nechybělo. K čemu by mi taky taková informace byla? Stačí mě vědět celkovou velikost celého mailu, zbytek je pro mne nedůležitý.

  Když už jsi zmínil ten DOS. Některé firmy a systémy do dnes jedou pod DOSem. Proč? Protože jeho ovládání je jednodušší než ovládání okenních aplikací. A asi se budeš divit, ale dodnes se ty DOSové aplkace vyvíjí a zákazníci je požadují.

  BTW: pokud to nebyl bug, ale jen tvůj pocit že by se něco měhlo chovat jinak, neznamená, že s to vývojář viděl stejně jako ty. Je dost možné, že to viděl úplně jinak, nebo to odsunul na dobu až nebude mít co dělat (a to se nestává).

 9. argentino napsal(a)

  Myslim, ze strach je naprosto zbytecny. Pokud se nemylim, nikdy v minulosti se nestalo, ze by uzivatel, uzivajici vyvojove verze, prisel o svoji postu. Take je mozne delat backup.

 10. argentino napsal(a)

  [6] pokud ten software funguje a uzivatel je spokojen, neni duvod proc ho po ctyrech letech nepouzivat i nadale, leda snad pro ten pocit, ze ma neco noveho. Coz se mi zda prinejmensim hloupe, byt sam pouzivam vyvojove verze a zduraznuji, ze bez sebemensich problemu.