Rubriky: Thunderbird

Thunderbird 3 obsahuje nové vyhledávání

V aktuální vývojové verzi Thunderbirdu 3 se objevilo dlouho připravované nové globální vyhledávání. Jeho základem je proces na pozadí, který průběžně indexuje obsah zpráv, aby bylo pozdější vyhledávání rychlé. Samotné vyhledávání pak má nově možnost fulltextového prohledávání zpráv. Výsledky fulltextového vyhledávání jsou dostupné v samostatném panelu, jehož vzhled můžete vidět na obrázku níže. Vyhledávání na něm lze dále zpřesňovat pomocí voleb po levé straně výsledků.

Vyhledávání Thunderbirdu 3

První indexace pošty je časově náročnější operací, jejíž délka je závislá na množství pošty, kterou spravujete. Index fulltextového vyhledávání je uložen v uživatelském profilu v souboru global-messages-db.sqlite. Pokud byste měli pocit, že fulltextové vyhledávání nepotřebujete a že vás indexace pošty na pozadí zdržuje, můžete jej v dialogu Možnosti vypnout.

Jeden komentář k článku “Thunderbird 3 obsahuje nové vyhledávání”

  1. lzap napsal(a)

    Není fulltext jako fulltext. Jak je tento rejstřík kvalitní? Zkoušel jste to? Bude to použitelné? Hledí to například na vzdálenosti slov? Nebo je to jen „hloupý“ reverzní rejstřík slov?