Rubriky: Firefox

Twitter začal podporovat Do Not Track od Mozilly

S technologií Do Not Track přišla Mozilla s Firefoxem 4. Uživatel skrze předvolbu v nastavení má možnost serverům říci, že si nepřeje, aby byl napříč weby sledován. Dodržování je ze strany serveru dobrovolné, někdo by mohl tedy říci, že nebude přání uživatele servery respektováno. Adaptace je však lepší než kdo očekával. K velkým inzertním serverům v USA, které budou nastavení respektovat do konce roku, se nově přidává i Twitter.

Do Not Track sice přišel s Firefoxem, ale není pouze jeho doménou. Postupně jej adaptovaly všechny webové prohlížeče na trhu s výjimkou Google Chrome, kde je podpora přislíbena až ke konci roku.

Funkce není ve výchozím nastavení prohlížeče aktivní, jinak by ji skutečně nikdo nerespektoval :). Přesto jsou zajímavá čísla o tom, kolik uživatelů si ji ve Firefoxu nastavilo. U uživatelů Firefoxu na desktopu je funkce aktivována u 8,6 % instalaci, u mobilní verze je to pak dokonce 19 %. U desktopové verze lze říci, že oproti loňskému podzimu má funkci aktivovanou přibližně dvojnásobné množství uživatelů. To je potěšující.