Rubriky: Thunderbird

Thunderbird obdržel nový vzhled lišty s panely

Drobná, ale přesto na první pohled viditelná úprava vzhledu Thunderbirdu, které si nyní můžete všimnout ve vývojové verzi. Ano, mluvím o liště s panely, která má nyní nový „zakulacený“ vzhled. Podobného vzhledu lišty s panely se do budoucna dočkáme i ve Firefoxu. To, že se poprvé objevil zrovna v Thunderbirdu tak trochu překvapuje. Každopádně se jedná o další prvek postupné evoluce v jeho vzhledu.

12 komentářů k článku “Thunderbird obdržel nový vzhled lišty s panely”

 1. Charla napsal(a)

  To jakým stylem se posouvá styl ThunderBirdu je docela fajn, z počátku nezvyk se změnil nyní na opak. Když jsem u počítače s TB, kde je nějaký skin, nebo nějaký doplněk, který razantně vzhled mění jsem z toho občas docela nešťastný. Nicméně jedna výtka by tu byla: Když si dám tlačítka vedle panelů, tak mám panely a pak tlačítka a bohužel ať tlačítka tahám jak chci nelze nastavit, že by bylo tlačítko – panel – tlačítko. :-/ ptal jsem se i na fóru ale nikdo se neobtěžoval napsat alespoň, že to třeba nejde.

 2. Marsupial napsal(a)

  Mně více vyhovuje současný stav. Na displeji mého notebooku (1280px na šířku) chci mít co nejvíce panelů, a takhle to bude zabírat více místa.
  Pokud je to snaha přiblížit se chromu, tak to není moc dobrý nápad. Nezapadá to do systému a je to ošklivé (obzvlášť u app tabů).

  Viz obrázek: http://dl.dropbox.com/u/1189439/temp/tabs.png

 3. Lucas napsal(a)

  A takové změny mají přinést více uživatelů? Nemyslím si…

 4. Menty napsal(a)

  Firefox by jednou měl vypadat takhle http://people.mozilla.com/~shorlander/files/australis-designSpecs/australis-designSpecs-windows7-mainWindow.html, skin je nasazován po částech. Ve vývojové verzi už některé věci jsou, pokud jsou nové panely už v Thunderbirdu, tak by to nemělo dlouho trvat a měly by se objevit i v nové, vývojové verzi FF. Skin je to pěkný, jen co je pravda, osobně bych ale radši preferoval ještě větší odladění Firefoxu, než se zabývání skiny.

 5. allij napsal(a)

  Raději bych bral integrovaný kalendář. Nemyslím jako rozšíření ale jako součást Thunderbirdu.

 6. Michal Stanke napsal(a)

  allij: Takovýhle požadavek se objevuje často, nicméně Mozilla většinou odpovídá tak, že jej většina uživatelů nevyužívá, a kdo jej chce, tak si ho zvládne stáhnout. Předpokládám, že v Bugzille už to bude napsané několikrát.
  Na druhou stranu teprve nedávno vyšla verze Lightningu 1.0, kterou začali považovat za plnohodnotně funkční, takže možná názor změní (i po „konci“ Mozilla Messaging).

 7. Lucas napsal(a)

  Proč Firefox ztrácí své já, když je z něj pomalu ten odporný chrom :/

 8. Charla napsal(a)

  [6] stoprocentně bych našel mnoho funkcí, které si troufám tvrdit, že je většina uživatelů nepoužívá a mohly by být doplňkem a přesto se stali součástí produktů. Uživatelé velmi často nainstalují TB a porovnají s tím co znají, seznají že nemá kalendář a tohle a onohle a jdou zase pryč. Většina uživatelů nebude hodiny brouzdat na webu a hledat zda na to a ono neexistuje náhodou rozšíření. Koneckonců uživatele napadne zadat „kalendář“ a rozhodně si neřeknou „Potřebuji kalendář, tak budu hledat Lightning.“ Rozhodně i když se nebude přidávat kalendář, nebo další funkce, tak jedno vydání by mohlo být vyloženě na úpravu nedostatků. A těch má TB stále dost.

 9. Michal Stanke napsal(a)

  Charla: Pokud máš nějaké výhrady, napiš je do Bugzilly. Btw. když zadáš kamkoliv „kalendář Thunderbird“ nebo „kalendář“ do AMO, tak prvním výsledkem je Lightning.

 10. Charla napsal(a)

  [9] Bylo myšleno spíš obecně. Výhrady mám, ale většinou už v bugzille jsou a některé už docela dlouho, ale Mozilla je nepovažuje za prioritu. Třeba u Firefoxu nutno říci, že se Mozilla honí za čísly, ale spíše z Firefoxu dělá vývojářské prostředí než prohlížeč. Jak dlouho chyběla a doposavad chybí obyčejná indikace stahování (nepočítaje archaismus z dob 3.x) a nepříjde mi že na něco takhle základního by si člověk měl instalovat doplněk. Za to se do FX přidaly všemožné nástroje pro vývojáře. Ne, že bych je chtěl mít v neúctě, nebo jim sahat na jejich nástroje, ale firefox je prohlížeč, nikoliv vývojové prostředí, editor stránek, etc. A přiznám se, že na pomalejších počítačích je FX téměř nepoužitelný. Máme doma pár jedno-jádrových strojů a spustit tam FX nebo ho donutit o něco jako odezvu je téměř heroický úkol. Proto, ač nerad a se slzami v očích jsem musel na tyto stroje dát chrome, na které se nečeká půl dne. A mrzí mě to, velmi. A zkusil si některý vývojář spustit výsledný produkt na slabším stroji? Na videu si vývojáři předvádí novinky na nových Apple počítačích, nebo n-jádrových strojích, ale zkuste si zapnout podporu vyhledávání zpráv v TB na stroji s atomem :-X A ač je to právě tím atomem, tak si myslím, že kdyby se chtělo, tak by to mohlo být lepší.

 11. Menty napsal(a)

  Tak mě se tenhle skin líbí, ale má to ale.
  Tak buď když se snaží FF přiblížit Chromu, tak ať ve všem, ať i výkonem. Nějak se mi zdá, že se Mozilla věnuje FF na mobily, FF ve verzi pro Metro, ale na klasický desktop nevěnuje 100% pozornosti.
  Navíc si myslím, že FF zůstane vždycky sám sebou, i po změně skinu.
  Mě spíš štve ta filozofie co se blíží k Chrome. A bohužel u Mozilly to pak dopadá stylem – „správce stahování měl být již v příští verzi, jejíž vydání je pevně dáno, a my to nestihnem doladit, tak co, vydáme to příště“. Tam bych se přiblížil spíš k Opeře, ta vydání i posune, zase ale nevydává 10 verzi za rok.

 12. Michal Stanke napsal(a)

  Charla: Ty vývojářské nástroje tam jsou v souladu se snahou Mozilly o otevřený web přístupný všem – tzn. i vývojářům stránek nebo komukoliv, kde se chce podívat, jak vypadají „pod pokličkou“.
  Uznávám, že FF ani TB nejsou žádná žihadla, ale na tom Atomu je ke své spokojenosti provozuji a není to v porovnání s ostatními programy nijak pomalejší. Popravdě tam vždy plynule nefungují ani Windows.