Rubriky: Mozilla

V USA chystají cenzuru Internetu, Mozilla protestuje

Otázka cenzury Internetu se čas do času objeví v rámci různých legislativních návrhů v řadě zemí. Jeden z posledních případů pochází z USA. Dnes v kongresu probíhá slyšení ohledně Stop Online Piracy Act (SOPA) a PROTECT IP Act. Stručně řečeno se jedná o možnost filtrování (blokování) webů a obsahu. Mozilla proti tomu protestuje a upozorňuje, že se tím zavádí systém podobný tomu, jaký je v Číně, Iránu či Sýrii.

Mozilla není jediná, komu se podobný návrh cenzury nelíbí. Obdobně zareagovaly i další společnosti jako Google, Facebook, Twitter, AOL a další. Bližší informace o problému přináší web American Censorship a nám nezbývá než doufat, že podobný návrh neprojde.

3 komentářů k článku “V USA chystají cenzuru Internetu, Mozilla protestuje”

  1. Ragimiri napsal(a)

    Tak nám to může být jedno, pokud to nechtějí zavádět i u nás. 🙂

  2. Charla napsal(a)

    Obecně je snahou vlád prosadit cenzuru a monitorování lidí. A jak je snadné a výhodné to maskovat za boj proti terorismu, dětské pornografii a podobně. Dobrý příkladem budiž Francie, země ze které vzešla základní lidská práva, jako například svoboda myšlení, tisku, atd. Nyní na lobbing velkých studii tuto svobodu zahazuje a pošlapává tyto hodnoty, budeme lidi odstřihávat, co na tom, že je to cenzura, sledování toho co ti uživatele dělají a tak vlastně narušujeme další z elementárních práv a to právo na soukromí. Mamon je holt mamon. A vezměme si samotnou podstatu internetu, je postaven na anonymitě, tedy pokud i tohle padne, rovnou nám mohu servírovat jen to co chtějí a výběrově, protože každý bude mít své označení aby nás nebylo tak těžké dohledat. Ale vždyť lidé tohle chtějí, chtějí být takhle špehování a cenzurováni, protože to zabrání ve zneužívání dětí a sebevražedným atentátníků se odpalovat přihlášením do FaceBooku.

  3. volani.webnode.cz napsal(a)

    Myslíš že se tě to netýká? Že svět není propojený? Služby například od googlu nepoužíváš?