Rubriky: Firefox

Výchozí weby na novém panelu se dostávají do Firefoxu

Před nedávnem jsme zmiňovali, že Firefox obdrží výchozí sadu webů na stránku nového panelu. Po čisté instalaci je totiž prázdná a zaplní se postupně až dle toho, jaké weby navštěvujete. Po delším používání na ní pak naleznete weby, které navštěvujete nejčastěji.

Nově by tak neměl být výchozí panel prázdný a bude obsahovat odkazy na předdefinované weby, které se budou skládat ze služeb Mozilly a předem vybraných webů třetích stran, u kterých Mozilla uzná za vhodné, že jsou přínosem pro uživatele. Zároveň budou tyto weby i zdrojem příjmu Mozilly podobně, jako je například integrované vyhledávání.

V aktuální vývojové verzi Firefoxu má po čisté instalaci (tj. u nově vytvořeného uživatelského profilu) nový panel následující podobu:

Nový panel Firefoxu s náhledy

Jak je vidět, je zde zkušebně předdefinováno několik webů bez náhledů. Weby jsou zkušební a neodpovídají výchozí sadě, která se objeví ve finální verzi. Ta se navíc bude pravděpodobně pro jednotlivé jazykové varianty lišit.

Po navštívení několika webů se podoba nového panelu začne rychle měnit a i jedno navštívení jiného webu způsobí, že dojde k náhradě výchozích webů na panelu.

Nový panel Firefoxu po návštěvě několika webů

Pakliže již máte nějakou historii navštívených stránek (tj. existující uživatelský profil), pravděpodobně odkazy na předdefinované weby nikdy neuvidíte. Co se týče těch předdefinovaných, které nebudou odkazovat na služby Mozilly, budou označeny s vysvětlením.

Vysvětlení u předdefinovaných webů

Kdy se předdefinované weby dostanou do stabilní verze Firefoxu není v současné době jasné. Nestane se tak pravděpodobně před Firefoxem 31.