Rubriky: Firefox

Nový panel Firefoxu obdrží výchozí weby

Když dnes provedete instalaci Firefoxu na nové PC, naleznete stránku nového panelu prakticky prázdnou. Místo náhledů nejčastěji navštěvovaných webů vidíte 8 – 9 prázdných polí a až s postupem času, jak navštěvujete weby, se tato stránka zaplňuje náhledy podle toho, jaké weby navštěvujete.

Mozilla uvažuje, že provede změnu, a po čisté instalaci bude na stránce nového panelu umístěno 9 výchozích webů (náhledů). Bude se jednat o výchozí sadu, která bude součást instalace podobně, jako jsou výchozí vyhledávací moduly. Výchozí sada webů se bude moci lišit v závislosti na jazykové verzi.

Nový panel Firefoxu

Například budou zvýrazněny některé populární lokální služby. Výchozí sada by měla obsahovat odkazy na weby Mozilly, místní populární weby či placené pozice podobně, jako např. Google platí za výchozí vyhledávání v prohlížeči. Nabídne se tak patrně primárně existujícím partnerům Mozilly, případně dalším webům a službám, u kterých si Mozilla bude myslet, že mají přínos pro uživatele. Nic jako reklamní síť, kde se uživatelům zobrazuje „náhodná otravná reklama“, Mozilla neplánuje.

Vzhledem k tomu, že se jedná o výchozí sadu, platí i zde, že v závislosti na navštěvovaných webech ty přednastavené zmizí. Tedy, pokud je nezačnete navštěvovat.

Placená pozice by se tak mohla stát dalším zdrojem příjmů Mozilly, která je často kritizována, že spoléhá jen na jeden zdroj příjmů a to příjmy z vyhledávání, které dnes tvoří většinu příjmů společnosti. Nově by tak došlo k větší diverzifikaci příjmů, které by jí pomohly financovat další aktivity v oblasti otevřeného webu.

Celé je to však zatím jen ve fázi úvah. Konkrétní podoba prozatím nebyla doladěna a není ani odhad, kdy by se mohla tato změna objevit ve Firefoxu.

Jeden komentář k článku “Nový panel Firefoxu obdrží výchozí weby”

  1. Nicksan napsal(a)

    Pro zasmání. Podívejte se jaký obrázek vybrali na stahuj k článku o tomto. Je tam „chytře“ napsáno ilustrační obrázek (rozumějte lživý). Autor chtěl asi dokázat, že zvládne používat grafický editor. 😀 Jenže je to na dost nízké úrovni. Nevěděl jsem, že je to bulvární server.

    http://magazin.stahuj.centrum.cz/firefox-bude-obsahovat-reklamu/